Ruszyły prace przy budowie Parku Odkrywców. Ale będą opóźnienia (ZDJĘCIA)

0
877

Trwają prace przy budowie Parku Odkrywców, który ma powstać w Dolinie Gęśnika. Niestety natrafiono na pewne problemy, które z pewnością wpłyną na termin realizacji prac. – Do wakacji powinniśmy skończyć – uspokaja Andrzej Rosiński z Inwestycyjnej Grupy Budowlanej, która zajmuje się realizacją tej inwestycji.

Co się dzieje w Dolinie Gęśnika?

W Dolinie Gęśnika widać pierwsze efekty prac. Teren został uprzątnięty. Pracują już tam maszyny budowlane. – W tej chwili jesteśmy na etapie wykonywania ścieżek ciągów pieszych i pieszo-rowerowych, zjazdów, dojazdów, jesteśmy też w trakcie montażu małej architektury, wykonaliśmy zabiegi pielęgnacyjne. Będziemy również wykonywać cięcia drzew obumarłych, nie rokują, albo stwarzają zagrożenie, gównie zetniemy te topole przy ul. Źródlanej – wyjaśnił nam A. Rosiński.

Pojawił się problem w trakcie prac

W trakcie prac pojawiły się trudności. – Na tę chwilę idzie planowo. Ale pojawił się problem z Eneą, a konkretnie z siecią energetyczną – powiedział nam A. Rosiński. Chodzi o to, że na tym terenie jest linia wysokiego napięcia, co nie było widoczne w planach tego terenu. Ale Enea ogłosiła przetarg na przebudowę linii 110 kv i planuje zamontować obostrzenia drugiego stopnia, żeby było bezpieczniej i żeby można było na tym terenie pracować a po rewitalizacji Doliny Gęśnika korzystać z tego terenu.  – Czekamy na informacje – wyjaśnia Rosiński. Pewne jest jednak, że termin prac nieco się wydłuży. Ale o szczegółach trudno jeszcze mówić. – Do wakacji powinniśmy zdążyć – zapewnia Rosiński.

Dolina Gęśnika. Będzie rekreacja nad wodą

Dzięki rewitalizacji zielonogórzanie zyskają teren rekreacyjny nad wodą. Będą tutaj polany piknikowe, ogrodzony plac zabaw dla zwierząt, łąki wypoczynkowe, siłownia zewnętrzna, miejsca do plażowania i miejsca na ogniska. Nie zabraknie również tzw. małej architektury, czyli ławek, stojaków na rowery, stolików, będą też altany. W miejscu historycznego przebiegu Gęśnika pojawi się  oczko wodne i budowle spiętrzające wodę. Nad strumieniem mają być zamontowane specjalne siatki, na których będzie można wypoczywać. A nad strumieniem pojawią się kładki. Park będzie oświetlony. Wytyczona zostanie również ścieżka dla rowerów. Na naszym portalu znajdziecie także wizualizacje tego terenu (Jak będzie wyglądać Dolina Gęśnika? (WIZUALIZACJE)

A tak wyglądają teraz prace na tym terenie

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here