Ruszyła przebudowa kąpieliska w Ochli. Co tu będzie? (ZDJĘCIA)

0
435
kąpielisko w Ochli
fot. ZielonaNews.pl

Ruszyła przebudowa kąpieliska w Ochli. Na placu widać gruz, który został po demontażu dotychczasowej niecki znajdującego się tutaj basenu. Co tu powstanie?
Kąpielisko w Ochli

Przypomnijmy, że inwestycja ma pochłonąć nieco ponad 86,6 mln zł (czytaj więcej: Radni zdecydowaniu o dołożeniu brakującej kwoty) W planach jest przebudowa (remont) ujęcia wody potoku Pustelnik a także przebudowa zbiorników wodnych. Ma zostać wykonana strefa wodna przeznaczona do kąpieli, plaża piaszczysta, stacja uzdatniania wody uwzględniająca trzy obiegi wody. Mają powstać także plaże trawiaste, park linowy, zróżnicowane pola golfowe, strefa boisk w skład której wejdą dwa pełnowymiarowe boiska do siatkówki plażowej, jedno boisko wielofunkcyjne o nawierzchni piaszczystej i boisko do padla.

Strefa chillout na kąpielisku w Ochli

W planach jest także stworzenie Strefy Chillout z przeznaczeniem do odpoczynku i wyciszenia,  w której mają się znaleźć hamaki, leżaki, paleniska i miejsca do grillowania. Pojawi się także fontanna, place zabaw. Mają także pojawić się specjalne miejsca pod tzw. małą gastronomię, drewniane pomosty, automatyczny system podlewania roślinności.

Nowe miejsca parkingowe przy kąpielisku w Ochli
W ramach inwestycji mają być wykonane prace pielęgnacyjne dotyczące zieleni, w tym niezbędne wycinki i nasadzenia. Wybudowane zostaną nowe miejsca parkingowe, a stare mają być wyremontowane. Ma zostać wybudowany także budynek główny, w którym miałyby się znajdować m.in. kasy, obsługa klienta, sanitariaty, szatnie, pomieszczenia dla ratowników, a także strefa restauracyjna z dwoma tarasami konsumpcyjnymi i zapleczem gastronomicznym. Na terenie obiektu miałby powstać także magazyn, w którym składowane byłby przedmioty wielkogabarytowe.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że wyłoniony wykonawca będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie a także wykonanie inwestycji. Inwestycja dofinansowana będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (edycja nr 1).
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here