Ruszyła budowa drogi pod wiaduktem przy ul. Batorego (ZDJĘCIA)

6
1907
fot. ZielonaNews.pl

Ruszyła budowa drogi pod wiaduktem przy ul. Batorego. Z ostatnich informacji wynika, że powinna być gotowa do końca roku.

Czytaj dalej —>Co z przejściem pod wiaduktem przy ul. Batorego?

Przy ul. Batorego zdarto już asfalt i trwają prace przy budowie drogi. Wielu mieszkańców zastanawia się, czy i kiedy będzie możliwe choćby przejście pod wiaduktem. Takie pytanie padło podczas audycji Radia Index. – Roboty cały czas trwają. Nie zawsze jest możliwość udostępniania tej infrastruktury. Chcemy, żeby jak najszybciej była przywrócona przejezdność tego skrzyżowania. Tunel pod torami poszerzaliśmy, żeby dwa autobusy mogły przejechać – mówił podczas audycji Prezydent na 96FM Janusz Kubicki, włodarz miasta (całej audycji możecie posłuchać poniżej).  I podkreślał, że wierzy w to, że jeszcze w tym roku tędy przejedziemy.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=592417337829936&id=467027110656

Czytaj dalej —>Miasto dopłaciło do inwestycji

Przypomnijmy, że w marcu poznaliśmy wykonawcę przebudowy ul. Batorego. Jedynym chętnym do realizacji zadania była firma Budimex, która za wykonanie zadania zaproponowała ponad 3 mln zł. To o 2,6 mln zł więcej niż zakładało miasto. Mimo to magistrat dołożył brakujące fundusze. (Czytaj więcej: Miasto dopłaci ponad 2 mln zł do remontu przy ul. Batorego).

PODZIEL SIĘ

6 KOMENTARZE

  1. Ktoś wie jaki będzie miał prześwit wiadukt po przebudowie? Domniewam, że poza zmianą szerokości wiaduktu ktoś pomyślał by nieco zagłębić przejazd. Szkoda by było ponownie widzieć rozbite samochody ciężarowe na świeżo wyremontowanym wiadukcie.

  2. Bezwzględny zakaz jazdy TIR ów po ul Batorego. Już po osiedlach krążą TIR y do biedronek i innych marketów.
    A po wybudowaniu obwodnicy południowej to zakazać jazdy przez całe miasto. Na począteek z wyjątkiem tych TIR ów które mają wyładunek w mieście.

  3. Normatywna wysokość pojazdu wynosi do 4,00m więc wszystko co ma normatyw przejedzie pod wiaduktem.

  4. Jezdnia poszerzona dla autobusów, a chodnik zgaduję dalej na mijankę, bo więcej niż jedna osoba na raz się nie zmieści? Oby w czasie deszczu nie robiło się tam drugie przejście na dworcu albo zjednoczenia, że wody po kolana albo i pływalnia.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here