Ruszył remont mostu w Cigacicach. Nie przejedziesz i nie przejdziesz (ZDJĘCIA)

2
1090
fot. ZielonaNews.pl

Od wczoraj, 15 kwietnia, zamknięto most w Cigacicach. Nie będziemy mogli tędy przejechać ponad rok.
Do listopada 2021 ma być zamknięty most w Cigacicach. Zamknięcie zaplanowano na cały okres remontu. Wielu z Was pytało nas, czy przez most można przejść. Sprawdziliśmy i zgodnie z oznakowaniami przejście dla pieszych jest także wyłączone z ruchu.

Koszt remontu to ponad 11 mln zł
Przypominamy, że pod koniec lutego została podpisana umowa na remont mostu w Cigacicach. Koszt to ponad 11 mln zł. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: PWB Inżynieria Jacek Garbacz (lider) i Probudowa.com Sp. z o.o (partner). Obie firmy są z Wrocławia. Już wiadomo, że będą czekać nas utrudnienia.

Co zostanie zrobione?
Przedmiotem zamówienia jest: „Remont drogi powiatowej nr 1187F na odc. Od km 3+702 do km+188, w tym remont mostu w m.Cigacice w km 3+887 (dawniej km 3+650)”- roboty drogowo-mostowe”. W zakres prac dotyczących niniejszego przedmiotu zamówienia wchodzą: roboty drogowo-mostowe, w tym  roboty przygotowawcze, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, elementy ulic, fundamentowanie, –
zbrojenie, beton, konstrukcje stalowe, izolacje, odwodnienie, łożyska, dylatacje,
elementy zabezpieczające,  roboty rozbiórkowe, organizacja ruchu, budowa sieci zasilania oświetlenia mostu drogowego.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. No błagam, firma, która za 11 milionów ma zrobić remont w swojej flocie samochodów posiada Kamaza w wersji, której produkcja rozpoczęła się w latach 70-tych? Już oczami wyobraźni widzę profesjonalizm wykonania tego remontu.

  2. … i ścieżka rowerowa, która w bólach całkiem niedawno została wykonana, będzie bezużyteczna przez prawie 1,5 roku.
    Objazd też został wyznaczony tylko dla pojazdów mogących poruszać się ekspresówką.
    Pamiętam, że pod koniec lat 70 funkcjonował równolegle most drewniany, po którym odbywały się objazdy w czasie, gdy główny most był w remoncie. Postawiony przez wojsko. Wtedy wojsko mogło się wykazać umiejętnościami budowy takich obiektów. No a teraz mamy tylko armię zawodową.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here