Ruszył konkurs na plakat winobraniowy

0
278
Program Winobrania 2018
fot. Mirosław Materek
Ruszył konkurs na plakat artystycznu “Dni Zielonej Góry – Winobranie 2019”- Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie towarzyszył obchodom Dni Zielonej Góry Winobranie 2019r – wyjaśniają organizatorzy konkursu, czyli Galeria Sztuki Pro Arte.
Konkurs na artystyczny plakat winobraniowy jest już tradycją. W tym roku zwycięski plakat poznamy w połowie sierpnia. Czasem wzbudza kontrowersje (jak ten z 2017 roku – (czytaj więcej: Kontrowersyjny plakat Winobraniowy),  a czasem bez większych “ale” podoba się większości zielonogórzan. Warto podkreślić, że ten konkursowy plakat nie firmuje imprezy w Polsce, czy to na bilbordach, czy ulotkach, albo spotach. Konkurs ma pokazywać prace plastyków i ich subiektywny odbiór imprezy.
Zgodnie z informacjami dotyczącymi konkursu ma on nawiązywać do winiarskiej tradycji i tożsamości Miasta Zielona Góra. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Sztuki Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, po uroczystości przekazania przez Prezydenta Miasta Bachusowi kluczy do bram Miasta. Wystawa będzie istotnym punktem uroczystości winobraniowych.

 

Terminy

Organizatorzy: Galeria Sztuki Pro Arte
Okręgu Zielonogórskiego Związku Polskich Artystów Plastyków
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Terminarz:
Termin zgłaszania prac – do 09 sierpnia 2019r.
Rozstrzygnięcie konkursu – 12 sierpnia 2019r.
Otwarcie wystawy pokonkursowej – 7 września 2019r.

>>REGULAMIN I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KLIKNIJ TUTAJ<<<

Źródło: Urząd Miasta

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here