Rusza remont przy ul. Energetyków w Zielonej Górze. Będą utrudnienia! (WIDEO, ZDJĘCIA)

3
1143
Remont ul. Energetyków
fot. ZielonaNews.pl

W lipcu pisaliśmy o tym, że wyłoniono wykonawcę przebudowy ulicy Energetyków (czytaj więcej: Remont ul. Energetyków w Zielonej Górze). Budowlańcy już rozpoczynają prace. 
Remont ul. Energetyków w Zielonej Górze. Będą utrudnienia

Musimy liczyć się z utrudnieniami przy ul. Energetyków. Poniżej znajdziecie mapki.

Przejazd ma być wygodniejszy

 

Dzięki zmianom ma poprawić się ruch w rejonie skrzyżowania z ul. Elektronową i zjazdem publicznym do Centrum Handlowego. Poszerzona o dodatkowe pasy zostanie jezdnia południowa. Wymieniona zostanie sygnalizacja świetlna oraz oświetlenie uliczne. Wykonane zostaną także dodatkowe wypusty uliczne. Planowane jest także usunięcie kolizji uzbrojenia. Powstanie również ciąg pieszo – rowerowy, a teren zostanie odwodniony.

Inwestycja tańsza niż zakładano
Ofertę w przetargu złożyła tylko jedna firma: Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg Sp. z o.o. Koszty pracy wyceniła na 1. 066.970,27 zł. Miasto na ten cel miało nieco ponad 1,3 mln zł. Wykonawca będzie miał 140 dni na wykonanie zamówienia od momentu przekazania placu budowy. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdziecie na stronie urzędu miasta: Przebudowa ul. Energetyków.

Musimy liczyć się z utrudnieniami. Przewidziano dwa etapy prac. Należy pamiętać, by bezwzględnie stosować się do znaków. Mapy dotyczące zmian znajdziecie poniżej.
 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Co się stanie z drzewami rosnącymi obok pasa drogowego ? Pod topór ? Czy ich zachowanie/przesadzenie było w SIWZ/SIWP ?

  2. W imieniu mieszkańców bloków przy Energetyków postuluję posadzenie drzew lub żywopłotu wzdłuż parkingu. Jest tu pas zieleni, który można obsadzić i oddzielić bloki od ruchliwej ulicy. Jest jesień, odpowiednia pora na nasadzenia.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here