Rusza Lato Muz Wszelakich. Co w programie?

0
2186
fot. Mirosław Materek
Zielonogórski Ośrodek Kultury startuje z Latem Muz Wszelakich.  W ramach wydarzeń odbędzie się szereg imprez.W ZIELONE(j) GRAMY – czwartki, godz. 19.00 – koncerty i recitale aktorów młodszego i starszego pokolenia, znanych z ekranów programów, filmów i seriali telewizyjnych, m.in. Rafał Szatan, Artur Barciś, Monika Dryl czy Maria Niklińska. Koncerty odbywać się będą na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej, a w przypadku prognozowanego deszczu, przenoszone będą do Planetarium Wenus.
BAJKI BAJDY BANIALUKI… – piątki, godz. 11.00 – spektakle teatralne dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym, realizowane zarówno przez teatry z Zielonej Góry jak i przyjezdne (Kraków, Wrocław, Łódź). Jest to najstarszy i cieszący się największym powodzeniem cykl Lata. W przypadku niepogody spektakle odbywać się będą w Planetarium Wenus, o czym informować będziemy dzień przed.FAMILIJNE KINO LETNIE – soboty, godz. 21.30 (lipiec), 21.00 (sierpień) – projekcje filmowe realizowane w parku przy Pałacu w Starym Kisielinie – Filii ZOK, w tym roku, oparte o kino Familijne, które w ubiegłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowanie. Wspólne, nocne oglądanie filmów w parku to przede wszystkim wielka atrakcja dla młodych widzów. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi w wieku szkolnym.
RODZINNE PIKNIKI MUZYCZNE W DOLINIE GĘŚNIKA – niedziele, godz. 10.00 – rodzinne spotkania w Dolinie Gęśnika, to RELAKS NA SPORTOWO, czyli ćwiczenia na matach, prowadzone przez instruktorów z Zielonej Góry. O godz. 12.00 rozpoczynają się dwugodzinne animacje dla dzieci z muzyką graną na żywo przez DJ w tle. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy znanych przez dzieci oraz uwielbianych animatorów z Zielonej Góry. Będą eksperymenty, wielkie bańki, zabawy ruchowe oraz plastyczne.
Ponownie będziemy również w ramach Lata gościć artystów ulicznych z całego świata. Kolejny BUSKER BUS na zielonogórskim deptaku odbywać się będzie 23 i 24 sierpnia.OKNO NA MUZYKĘ – soboty, godz. 21.00 (lipiec), 21.00 (sierpień) – realizowane w tym roku przez Filharmonię Zielonogórską, koncerty muzyki kameralnej (i nie tylko) realizowane w parku przy ruinach Pałacu w Zatoniu, w wykonaniu muzyków z Zielonej Góry i zaproszonych gości. Cykl pierwszy raz realizowany był rok temu, a zainteresowanie nim przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zachęcamy by na koncerty zabierać ze sobą koce piknikowe i leżaki.
Oprócz wydarzeń realizowanych przez ZOK, jak co roku do współpracy zaprosiliśmy również szereg innych instytucji, stowarzyszeń oraz fundacji, które realizują swoje działania w ramach Lata. Nie zabraknie zatem, m.in. WIECZORÓW U LUTERANÓW, BLUESOWYCH NOCY, spotkań Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU, FESTIWALU BUSKER BUS czy spacerów NIE NUDZĘ SIĘ LATEM.
– Dokładny program Lata Muz Wszelakich oraz opisy wydarzeń znajduje się na stronie zok.com.pl. Dostępny jest również w formie papierowej na naszych wydarzeniach, w punktach Informacji Turystycznej oraz w naszych filiach – informuje Marta Blonkowska z ZOK.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here