Rusza centrum aktywności dla seniora (ZDJĘCIA)

1
1427

Klub Seniora powstawał kilka lat z inicjatywy Fundacji Centrum Przedsiębiorczości i Innowacji 50+. 12 stycznia odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi na znak otwarcia Klubu.

 

Dużo dobrej woli

 

Klub Seniora powstał przy pomocy wielu ludzi i firm, bez których nie byłoby to możliwe. 80 tys. zł przekazali radni Filip Gryko i Paweł Wysocki, w ramach swojego budżetu na inwestycje miejskie. Duża pomoc finansowa nadeszła także z firmy FAST oraz Elektrociepłowni „Zielona Góra”. O wyposażenie w postaci naczyń zadbał Sklep Porcelana ER.

Przede wszystkim Klubu Seniora nie byłoby, gdyby nie władze miasta, które wydzierżawiły lokal. Wszyscy zainteresowani wzięli się do pracy i przeprowadzili remont. Lokal umiejscowiony na dwóch poziomach liczy 90 m kwadratowych. Jan Kominek opowiadał, że podczas remontu wyburzone zostały ściany, ściągnięto kaloryfery i zlikwidowano mnóstwo rur. Dużo włożonej pracy i czasu pozwoliło na stworzenie nowego miejsca dla seniorów.

Klub Seniora to nowe możliwości

Do dyspozycji chętnych w klubie jest biblioteka zaopatrzona w aktualne gry planszowe i czasopisma. Nie zabraknie też niczego dla zainteresowanych sztuką, bo w klubie znajduje się galeria wystawiennicza, a do tego prowadzone będą warsztaty artystyczne. Seniorzy będą mogli dodatkowo podszkolić się w używaniu komputera i przydatnych programów.

Celem Klubu Seniora jest aktywizacja kulturalna, społeczna i psychofizyczna. Ponadto seniorzy będą wprowadzani w aktywność opiekuńczą oraz działania samopomocowe, które mają się opierać na wzajemności i dobrowolności.

Wszelkie pomysły na działalność klubu są mile widziane. Będą one zapisywane i wspierane. Powstanie nawet specjalna infolinia dla seniorów.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe, czy przyjmują ludzi 30+. W tym wieku wszyscy albo zapracowani, albo zbyt zajęci dziećmi, albo jedno i drugie. Skoro i tak nie ma z kim na piwo pójść, to by się chociaż w bingo zagrało!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here