Ruch Miejski porównuje widownię przy scenie letniej na pl. Teatralnym do cmentarza (ZDJĘCIA)

3
1004
fot. ZielonaNews.pl

Zgodnie z zapowiedziami magistrami jeszcze w lipcu ma zostać oddany do użytku tzw. deptak bis,  czyli przedłużenie obecnej części spacerowej w centrum miasta. Swoje spostrzeżenia na temat widowni amfiteatralnej, która powstaje na pl. Teatralnym na facebooku, opublikował Ruch Miejski. Społecznicy zestawili ze sobą dwa zdjęcia. Jedno prezentuje amfiteatr przy pl. Teatralny, a drugie prezentujące cmentarz (poniżej).

Czytaj dalej za reklamą —> A Wy co o tym myślicie?

Już wkrótce otwarcie Placu Teatralnego. Widzieliśmy i mamy takie skojarzenia. Szczególnie widoczna różnica: na zielonogórskim placu zdecydowany deficyt zieleni. Autorzy zdjęć:Alicja Skowrońska oraz Dziennik Zachodni.

https://www.facebook.com/ruchzg/photos/a.380759932132258/1108241146050796/?type=3&theater

Co zostało wykonane w ramach inwestycji?

Przypomnimy, że koszt tej inwestycji to 8 422, 772 zł. W ramach zadania wyburzone zostały budynki magazynowe, gospodarcze i usługowe. Została wybudowana widownia amfiteatralna, a także chodnik łączący pl. Teatralnym i pl. Matejki. Wykonano także nawierzchnię w  ciągu pieszo-jezdnego od ul. dr Pieniężnego do zaplecza teatru, zamontowano plac zabaw. Ma powstać także podświetlona fontanna w posadzce, i zagospodarowana zieleń. Powstaną również elementy małej architektury, takie jak: ławki, kosze, leżaki całoroczne. Znajdzie się także tablica informacyjna i stojaki na rowery. 

 

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Może nalezaloby postawiać wonne świeczki .To by poprawiło atmosferę i w nocy nikt by tamtędy nie chodził. Ewentualnie postawić atrapę przystanku tramwajowego.

  2. Elewacje budynków to porażka. Szczególnie tego gdzie była siedziba MZBM, ale i teatru też nie grzeszy urodą.
    Mam nadzieję, że zieleń, która pojawi się tam, częściowo zakryje te szkarady.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here