Ruch Miejski odpowiada prezydentowi: nie prowadzimy rozmów za zamkniętymi drzwiami

0
470

W odpowiedzi na wczorajsze oświadczenie prezydenta Janusza Kubickiego (czytaj Oświadczenie prezydenta Kubickiego) związanego z informacją części społeczników, że nie zamierzają starować w wyborach Ruch Miejski Zielona Góra (czytaj więcej: Społecznicy się zrzeszają) odpowiada:

Oświadczenie Ruchu Miejskiego Zielona Góra

Ruch Miejski Zielona Góra nie prowadzi rozmów za zamkniętymi drzwiami, w ciszy gabinetów. Podejmowanie decyzji dotyczących miasta i jego mieszkańców musi być jawne i poprzedzone publicznymi rozmowami z mieszkańcami. To jedna z najważniejszych tez programowych wszystkich ruchów miejskich.

Lokalna władza, zamiast rozmawiać z zielonogórzanami o ich potrzebach, zastanawia się, czy będą startowali w wyborach. W efekcie dzisiejsze gazety piszą np. o tym:

1) przedsiębiorcy z ul. Dworcowej stracili źródła utrzymania swoich rodzin,
2) brak koordynacji inwestycji drogowych zagroził życiu i zdrowiu zielonogórzan (np. nie ma korytarzy dla karetek),
3) nie pozwolono działać społecznym opiekunom zabytków.

Chcemy, żeby mieszkańcy i mieszkanki mieli prawo do miasta, czyli do współdecydowania o wszystkich kwestiach, które ich dotyczą. I dlatego zawiązaliśmy Ruch Miejski Zielona Góra.

Anna Kraśko, dr Anita Kucharska-Dziedzic, Barbara Marcinów, Joanna Liddane, Małgorzata Turzańska-Zenker, dr Dawid Kotlarek, Grzegorz Lipiec, Krzysztof Fedorowicz, Paweł Zalewski, Sebestian Pilichowski.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here