Rozbudowa targowiska przy ul. Owocowej coraz bliżej (WIZUALIZACJE)

0
1322
fot. ZielonaNews.pl

Wraca temat targowiska przy ul. Owocowej. Urząd miasta wyłożył do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Owocowej. – Nie ma żadnych dużych zmian, jeśli chodzi o pozostałą część tego całego terenu objętego planem. Zmiany dotyczącą w zasadzie tylko targowiska – wyjaśnił nam Paweł Zalewski, radny rady miasta. Uwagi do planu można składać do 5 lipca.
Remont targowiska przy ul. Owocowej. Wyłożono plan

Jak wyjaśnia P. Zalewski celem zmiany jest umożliwienie spółdzielni „Społem” modernizacji targowiska. Po rozpatrzeniu ewentualnych uwag mieszkańców urząd miasta, plan trafi na sesję rady miasta pod obrady radnych (Zobacz: Projekt planu dot. ryneczku przy ul. Owocowej) Jeśli zostanie uchwalony to prace nad modernizacją rynku będą mogły się rozpocząć.

Modernizacja rynku przy ul. Owocowej ruszy w przyszłym roku
Społem będzie mogło przystąpić do wykonania projektu i zlecenia realizacji. Projekt mógłby być gotowy na wiosnę 2023 roku a prace rozpoczęte byłyby po zakończeniu sezonu owocowo-warzywnego, czyli jesienią 2023 r. Targowisko nie powinno być wyłączone, choć na pewno będą utrudnienia w funkcjonowaniu, dlatego prace mają odbywać się poza sezonem – tłumaczy radny. W ramach zadania zostanie zmodernizowane targowisko, ma się także pojawić zielona przestrzeń. – Plan jest taki, aby zrobić teren zielony, wypoczynkowy z ławkami, krzewami, żeby osoby, które robią zakupy na targowisku mogły chwilkę odpocząć – tłumaczy Zalewski.
Urząd Miasta wyłożył do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Owocowej w Zielonej Górze, dla obszaru ograniczonego: od północy – ul. Owocową, od wschodu – ul. Tylną, od południa – ul. Przemysłową i od zachodu – ul. Fabryczną, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 10 czerwca do 5 lipca 2022 r., w siedzibie Urzędu Miasta w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 22, 65-424 Zielona Góra, w pokoju nr 809, w godzinach od 8.00 do 14.00 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Zielona Góra w zakładce Planowanie przestrzenne.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here