Rozbudowa Focus Mall. Będzie więcej parkingów, zniknie też plandeka

1
3066
Rozbudowa Focus Mall

Prawie 200 mln zł będzie kosztowała rozbudowa Focus Mall. Poza powiększeniem powierzchni handlowo-usługowej przybędzie parkingów. (Czytaj więcej: Wiemy kto rozbuduje galerię)

Ponad tysiąc nowych parkingów przy Focus Mall w Zielonej Górze

W tej chwili galeria dysponuje 500 miejsc parkingowych. – Powstanie ok. 1300 nowych miejsc parkingowych – mówił Dariusz Lesicki, wiceprezydent miasta na antenie radia Index. Ważną zmianą będzie także wykorzystanie niszczejącego budynku, który teraz przykrywa plandeka. – Wygląda to dosyć brzydko w centrum miasta. Ta część będzie czynna. Niewykluczone, że będzie to wielopoziomowy parking. Ale trwają jeszcze rozmowy – tłumaczył Lesicki.

Do lutego 2020 roku ma być zrealizowana ta inwestycja – Zakładamy, w tę inwestycję że będą włączone elementy infrastruktury, który zostały na tym terenie, czyli farbiarnia, kotłownia. Te obszary mają być wykorzystane pod kątem gastronomicznym i kulturalnym. Może powstanie tu galeria sztuki? – spekulował Lesicki. Podkreślał, że zielonogórska galeria to jedno z najlepszych tego typu miejsc w Polsce. – Biorąc pod uwagę miasta o wielkości wielkości 100-180 tys. i ilość osób odwiedzających galerię – tłumaczył.

Przypomniał, że przy Focus Mall powstanie rondo turbinowe. A po drugiej stronie, na terenie po byłej Estradzie, powstanie także park handlowy (czytaj więcej: Powstanie park handlowy przy Focus Mall) – Myślę, że będzie to układ symbiotyczny – mówił Lesicki.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. „Zakładamy, w tę inwestycję że będą włączone elementy infrastruktury, który zostały na tym terenie, czyli farbiarnia, kotłownia.” – Czyli tak naprawdę to nie wiadomo co zostanie ruszone i przebudowane a co zostanie i będzie dalej szpeciło miasto? W pierwszej kolejności powinni zając się tymi budynkami (od Wrocławskej-Sienkiewicza oraz budynek w parkingu)

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here