Rowerzysta wjechał w spacerującą dziewczynkę (WIDEO)

3
2013
fot. Lubuska Policja

25-letni rowerzysta usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wjechał w 7-letnią dziewczynkę. Sytuacja miała miejsce w Strzelcach Krajeńskich. W Zielonej Górze od lat dyskutuje się nad bezpieczeństwem osób poruszających się pieszo po deptaku.
Rowerzysta wjechał w 7-letnią dziewczynkę

Wideo z monitoringu mrozi krew żyłach. Kierujący z impetem wjechał  rowerem w idącą spokojnie 7-letnią dziewczynkę. – Dziecko prowadząc hulajnogę spacerowało ze soją mamą i młodszym rodzeństwem. W pewnym momencie z dużą prędkością nadjechał rowerzysta i wjechał w niczego nieświadome dziecko. Siedmiolatka upadała na chodnik, na szczęście, mimo że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, dziecku nic się nie stało. Rowerzysta też upadł, jednak pozbierał zakupy, które mu się rozsypały i odjechał. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci ze Strzelec Krajeńskich. Mundurowi zakwalifikowali, to zdarzenie jako spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – informuje Tomasz Bartos z KPP w Strzelcach Krajeńskich.

Poszukiwano sprawcy zdarzenia
Policja rozpoczęła poszukiwania rowerzysty i udało się. – Wezwany do strzeleckiej komendy przyznał się do zarzutu, który policjanci zakwalifikowali jako spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa niebawem trafi do sądu. 25-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych – informuje policja.

Zakaz jazdy rowerem po deptaku?
W Zielonej Górze wielokrotnie był poruszany temat bezpieczeństwa. Pojawił się nawet pomysł namalowania specjalnej ścieżki dla rowerów na deptaku, która miałaby zapobiec kolizjom (czytaj więcej: Kolorowa ścieżka na deptaku). Wysunięto także interpelację dotyczącą zakazu jazdy na deptaku, ale prezydent opowiedział się po stronie rowerzystów (czytaj więcej: Co z ruchem rowerów na deptaku). Przypominamy także, że w sondzie przeprowadzonej na naszym portalu, większość mieszkańców opowiedziało się przeciwko wprowadzeniu zakazu (czytaj więcej: Sonda w sprawie wprowadzenia zakazu na deptaku).

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Pirat rowerowy. Pojawiają się tacy na traktach dla pieszych i terroryzują ich swoją bezmyślną a czasem szaleńczą jazdą. Potrafią nawet wygrażać się pieszemu. Karać surowo.

  2. Jestem rowerzystom, i uważam że jazda po deptaku powinna zostać zakazana tak samo jak i hulajnogami. Karalność rowerzystow powinna być taka sama jak i inny poruszających się droga.
    A pieszych powinno się karać za poruszanie się po drogach rowerowych. Ale wczegolnosci powinno sie karać rodziców co nie potrafią przypilnować dzieci.
    A tak naprawdę, tak poprostu może zacznijmy się uczyć inteligencji społecznej i życia z innymi i przestańmi być dupkami.?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here