Rower miejski po zniesieniu obostrzeń. Mniej wypożyczeń niż rok temu

0
440

Słoneczna pogoda i zniesienie obostrzeń zachęcają do korzystania z rowerów publicznych. Wraca do łask także rower miejski w Zielonej Górze. – Od dnia ponownego uruchomienie rowerów po zniesieniu zakazu (6 maja) do 4 czerwca zielonogórzanie wypożyczyli rowery miejskie 17,6 tys. razy, do systemu dołączyło 560 nowych użytkowników – poinformowało nas Biuro Prasowe firmy Nextbike.
Rower miejski w Zielonej Górze po zaniesieniu zakazu

W pierwszym miesiącu (6.05-05.06) funkcjonowania rowerów, po zniesieniu trwającego 34 dni zakazu korzystania z miejskich jednośladów, w systemach Nextbike Polska zarejestrowało się 32,6 tys. nowych użytkowników w całym kraju. W Zielonej Górze firma, od 6 maja do 4 czerwca, odnotowała 560 nowych użytkowników. A w tym czasie  rower miejski w Zielonej Górze wypożyczono ponad 17,6 tysięcy razy.

Jaka była ilość wypożyczeń w ubiegłym roku?
A jaka była ilość wypożyczeń w roku ubiegłym w podobnym okresie? – W maju 2019 roku wypożyczeń było 46,6 tys., a w czerwcu 2019 57,2 tys. – poinformowała nas firma Nextbike. Od dnia startu tegorocznego sezonu Zielonogórskiego Roweru Miejskiiego (czyli od 1 marca) do 4 czerwca odnotowano 28 130 wypożyczeń i 1075 rejestracji nowych osób. Na mniejszą ilość wypożyczeń z pewnością wpłynęła sytuacja w kraju. Jednak z pewnością mieszkańcy chętnie korzystają z tego rodzaju środka transportu.

Rower Miejski w Zielonej Górze od 2018 roku
Przypomnimy, że rower miejski w Zielonej Górze wystartował w sierpniu 2018 roku. Inwestycję realizuje firma Nextbike Polska S.A. za prawie 5,5 mln zł.

Co zrobić, żeby skorzystać z roweru miejskiego?

Pierwszy krok do skorzystania z miejskiej sieci rowerów, to oczywiście rejestracja. Aby skorzystać z rowerów należy zarejestrować się na stronie zielonogorskirowermiejski.pl lub skorzystać z istniejącego już konta Nextbike założonego w innym systemie np. w Warszawie czy Poznaniu (zarejestruj się w systemie Zielonogórski Rower Miejski). Żeby korzystać z systemu należy wpłacić także minimalną opłatę inicjalną wysokości 10 zł. Wtedy dostaniemy kod PIN, który razem z numerem telefonu będzie naszym identyfikatorem.

Ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego?
Pierwsze 20 min od wypożyczenia jest darmowe. Rower możemy wypożyczać kilkakrotnie i za każdym razem pierwsze 20 min od wypożyczenia nie będzie nas nic kosztować. Potem za każdą godzinę zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę 4 zł.

Jak zwrócić rower miejski?
Zwrócenie roweru jest bardzo proste. Wystarczy wprowadzić rower do elektrozamka i gotowe. Potwierdzi to sygnał dźwiękowy. By się upewnić, że zwrot został dokonany pomyślnie należy dokonać weryfikacji na swoim koncie użytkownika poprzez aplikację mobilną, stronę internetową lub kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Co jednak jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca? Okazuje się, że to nie stanowi problemu. Po prostu przypnij rower obejmą z zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasuj cyfry. W takim przypadku podejdź do terminala, przyciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here