Rower miejski kończy sezon. Skąd najchętniej wypożyczaliśmy jednoślady? (LICZBY)

0
147
fot. ZielonaNews.pl

Blisko 137 tysięcy wypożyczeń i ponad 3400 nowych użytkowników tylko w 2020 roku. Zakończyliśmy drugi sezon Zielonogórskiego Roweru Miejskiego – czas na podsumowanie.

System rowerów miejskich obsługiwany przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju, gości w Zielonej Górze już od sierpnia 2018 roku. Wypożyczalnie ZRM to aż 400 jednośladów, w tym standardowe rowery miejskie, tandemy i familijne typu cargo – dostępne przy 40 stacjach w mieście.

– Tegoroczny sezon był dla nas wszystkich bardzo specyficzny, ograniczenia związane z pandemią koronawirusa wpływały i wciąż wpływają na nasze codzienne życie. W dobie licznych obostrzeń i limitów szukamy bezpiecznych alternatyw, jedną z nich jest rower miejski. W samym 2020 roku użytkownicy ZRM wynajmowali jednoślady przez 31743 godziny – to prawie 87 lat ciągłego wynajmu jednego roweru! – wyjaśnia Nextbike.

Najczęściej odwiedzane stacje w Zielonej Górze

Najczęściej odwiedzane stacje w Zielonej Górze to 1 Maja (Zielona Strzała) oraz Wyszyńskiego/Wiśniowa, skąd wynajęto rowery blisko 15 tysięcy razy. Warto zaznaczyć również, że średni czas wynajmu to 14 minut – obserwujemy ciekawy trend we wszystkich miastach, w których funkcjonują rowery miejskie. – Wydłużanie się średniego czasu jest oznaką, że mieszkańcy w czasach pandemii korzystają z jednośladów jako głównego środka transportu miejskiego, a nie tylko jego uzupełnienia. Wynika to z dużego zaufania do bezpieczeństwa rowerów miejskich, które codziennie są dezynfekowane przez zespół do zadań specjalnych  – wyjaśnia Nextbike Polska

Ile osób korzysta z Nextbike?

Łącznie Zielonogórski Rower Miejski liczy już sobie blisko 35 tys. użytkowników, a tylko w tym roku dołączyło do niego ponad 3400 osób. Warto zaznaczyć jednak, że w czołówce mamy trzech użytkowników, którzy sami wynajęli rowery 1804 razy, a rekordzista zrobił to 773 razy.

Najpopularniejsze stacje w tym sezonie to:

1 Maja (Zielona Strzała)
Wyszyńskiego/Wiśniowa
Wojska Polskiego/Reja
Batorego/Obywatelska
Kupiecka/Wojska Polskiego

Najczęściej pokonywane trasy tego roku to:

1 Maja (Zielona Strzała) do Krośnieńska (Zielona Strzała)
Wojska Polskiego/Reja do Wojska Polskiego/Wyszyńskiego
Batorego/Obywatelska do Kupiecka/Wojska Polskiego
Wojska Polskiego/Wyszyńskiego do Wojska Polskiego/Reja
Kupiecka/Wojska Polskiego do Batorego/Obywatelska

Przed spółką Nextbike Polska czas intensywnej przerwy zimowej, podczas której rowery przechodzą pełną kontrolę serwisową, żeby wiosną móc powrócić na kolejny sezon rowerowy.

Źródło: Materiały prasowe firmy Nextbike

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here