Rondo przy ul. Wrocławskiej na ukończeniu (ZDJĘCIA)

6
975
fot. ZielonaNews.pl

Rondo na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i ul. Pileckiego coraz bardziej widoczne. Do wykończenia zostało niewiele, ale nie obeszło się bez opóźnień, bo droga miała być gotowa z końcem września. Na trasie wciąż są utrudnienia.

Dlaczego są opóźnienia przy budowie ronda przy ul. Wrocławskiej?

– Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Pileckiego. Inwestycja powinna zostać zakończona do końca listopada. Do wykonania zostały najważniejsze elementy, czyli dwa parwoskręty na ul. Pileckiego – informuje prezydent miasta Janusz Kubicki. Opóźnienia w pracach tłumaczy Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami. – Pierwotny termin był do końca września jednak z uwagi na wstrzymanie prac dotyczących wycinki drzew, z uwagi na gniazdowanie ptaków i konieczność uzyskania zgody z RDOŚ, został przesunięty do końca listopada, zgodnie z okresem oczekiwania wynoszącym 2 miesiące – wyjaśnia nam Urbański.

W kwietniu podpisano umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Pileckiego. Koszt inwestycji to 7,3 mln zł. Wykonuje ją firma Kontrakt, która zajmowała się modernizacją ul. Boh. Westerplatte. W ramach budowy wykonano rozbiórkę konstrukcji jezdni i elementów ulicy, wycięto część drzew i krzewów. Powstało tu rondo, wyspy kierujące. Przebudowywane są chodniki, a ma być także ścieżka rowerowa. W ramach budowy ronda ma zostać wykonana także budowa zatoki autobusowej z wiatami.

 

 

PODZIEL SIĘ

6 KOMENTARZE

  1. Budowa takich jednopasowych rond w takim miejscu to wyrzucanie pieniędzy w bloto! Wszędzie korki a miasto funduje nam kolejne… Totalna bezmyślność! Dlaczego nie ma dwoch pasow? Wystarczy zobaczyć co się dzieje np na rondzie Wyszyńskiego z Łużycką. Parodia!

  2. Potwierdzam, rondo jest za małe ! Tylko jeden pas ?!? Po jakie licho taka duża wyspa ? Kto znowu na głowę upadł ?

  3. Dobrze Kasiu, że wykręcasz przegubem bez problemu, ale co to ma wspólnego z ilością pasów na rondzie. To będzie kolejne wąskie gardło.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here