Rondo na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Zacisze i Wyszyńskiego (ZDJĘCIA)

0
1831
fot. ZielonaNews.pl

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Zacisze pojawiło się tymczasowe rondo. Urząd miasta poinformował o zmianie organizacji ruchu z uwagi na renowację kanalizacji sanitarnej. A przy okazji ma być to test, jak w tym miejscu sprawdziłoby się rondo.
Rondo przy ul. Zacisze, Wojska Polskiego i Wyszyńskiego

 

– Firma AARSLEFF przygotowuje się do robót renowacyjnych kolektora kanalizacyjnego przebiegającego w ul. Zacisze. W tym celu nastąpiła tymczasowa zmiana organizacji ruchu, czego konsekwencją jest powstanie ronda w miejscu dotychczasowego skrzyżowania!
W godzinach nocnych planowany jest montaż elementów konstrukcji, na której zamontowane zostaną by-passy służące do przepompowywania ścieków. O dalszych postępach prac będziemy informować na bieżąco. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności – informują zielonogórskie wodociągi.

 

Zmiany na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Zacisze. Jak wpłyną na kierowców?
O rondzie przy ul. Wojska Polskiego i ul. Zacisze mówi się od lat. Jest to jedno z bardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście (pisaliśmy na ten temat wielokrotnie: Rondo przy ul. Wojska Polskiego i ul. Zacisze). Teraz mamy okazję się przekonać jak taka konfiguracja wpłynie na ruch w tym miejscu. Póki co wyraźnie widać, że kierowcy dopiero oswajają się z nowym rozwiązaniem. Zarówno od strony ul. Wojska Polskiego jak i ul. Zacisze i Wyszyńskiego pojawiły się słupki, a część pasów jest wyłączona z ruchu. Nie działa sygnalizacja świetlna, pojawiły się znaki informujące o rondzie. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez urząd miasta tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około dwa miesiące.

Przebudowa ul. Zacisze i skrzyżowania przy ul.
Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym budżecie magistrat wstępnie planował rozbudowę ul. Zacisze na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Prostej. Jak informowała nas wówczas Monika Zapotoczna z urzędu miasta inwestycja była uzależniona od zewnętrznych pieniędzy.  – Informuję, że bez uzyskania zewnętrznych źródeł finansowania inwestycja nie będzie realizowana – informowała nas w styczniu ubiegłego roku Monika Zapotoczna z biura prasowego UM (czytaj więcej: Przebudowa ul. Zacisze). Magistrat w lutym ubiegłego roku wyjaśnił także, że opracowana w 2019 roku koncepcja przebudowy skrzyżowania zakładała także rozbudową ul. Zacisze do trzech pasów ruchu wraz ze ścieżkami rowerowymi (czytaj więcej: Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i ul. Zacisze). Okazało się jednak, że koszty realizacji takiej inwestycji są za wysokie w związku z czym będzie konieczna zmiana planów. – Opracowana w 2019 r. koncepcja rozwiązania zakłada, iż koszt przebudowy skrzyżowania na rondo wraz z rozbudowa ul. Zacisze do trzech pasów ruchu wraz ze ścieżkami rowerowymi szacowany jest na ok. 20 mln zł (w tym rondo 8 mln  + 12 mln zł droga). Dochodzą również odszkodowania w kwocie 1,4 mln zł. Jednocześnie pragnę poinformować, że mając powyższe na uwadze Departament Zarządzania Drogami ma w planach optymalizację kosztów samego skrzyżowania – wyjaśniał wówczas w odpowiedzi na pytanie radnego Sławomira Kotylaka zastępca wiceprezydenta miasta Krzysztof Kaliszuk.

–> Kto wie co to jest mem internetowy ręka w górę

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here