Rondo przy ul. Wrocławskiej będzie rondem A. Huszczy? Radni zdecydują

1
530
fot. ZielonaNews.pl

Do rady miasta trafił projekt uchwały dotyczący nadania nazwy rondu przy ul. Racula- Głogowska. Rondo usytuowane jest przy drodze dojazdowej na stadion żużlowy. Na najbliższej, wtorkowej, sesji rady miasta, radni zdecydują, czy tak się stanie.Rondo im. Andrzeja HuszczyO nadaniu nazwie ronda im. Andrzeja Huszczy mówiło się jeszcze przed zakończeniem budowy. Taka propozycja padła podczas imprezy z okazji 60-tych urodzin sportowca. Przypomnijmy, że w Zielonej Górze stoi już pomnik Andrzeja Huszczy (czytaj więcej: Odsłonięcie pomnika Andrzeja Huszczy).

Zielonogórski żużlowiecJak czytamy w uchwale, Andrzej Huszcza to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych zielonogórskich żużlowców, honorowy obywatel Zielonej Góry, mieszkaniec sołectwa Racula. Wychowanek Falubazu Zielona Góra, w którego barwach uzyskał licencję w 1975. Ze swoją macierzystą drużyną związany był nieprzerwanie przez 31 lat startów – do 2005. W 2006 po raz pierwszy zmienił barwy klubowe, wiążąc się z PSZ Poznań. Był najstarszym spośród aktywnych zawodników sportu żużlowego w Polsce i najstarszym zawodowcem na świecie. Na oficjalnej prezentacji Kronopolu Zielona Góra, która odbyła się 20 grudnia 2007 poinformował o zakończeniu trwającej 33 lata kariery. Reprezentował także kluby w lidze angielskiej.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Panie Andrzeju trzeba siadać znów na motor (ale prawdziwy, nie taki jak przy teatrze) i pokazać młodym jak powinno się jeździć…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here