Rodzaje hal magazynowych oferowanych w woj. lubuskim

0
16
fot. materiały prasowe

Firmy zainteresowane korzystaniem z hal magazynowych w województwie lubuskim mogą skorzystać z wielu rozwiązań dopasowanych do potrzeb danej branży i rodzaju składowanych towarów. Warto mieć na uwadze to, że wybór odpowiedniego typu hali może mieć istotny wpływ na efektywność operacyjną i zarządzanie przepływem towarów.

Rodzaje hal magazynowych a sposób składowania towarów

A więc jakie są rodzaje hal magazynowych? Podstawowa klasyfikacja hal magazynowych rozróżnia je ze względu na sposób składowania towarów. Dostępne są hale niskiego, średniego i wysokiego składowania.

Hale niskiego składowania

Hale niskiego składowania to najbardziej podstawowy rodzaj hal magazynowych. Charakteryzują się one stosunkowo niskimi regałami lub ich całkowitym brakiem. Przeważnie mają jedną lub dwie kondygnacje, dzięki czemu jest łatwy dostęp do przechowywanych towarów bez konieczności korzystania z wózków widłowych lub innych urządzeń pomocniczych. W halach niskiego składowania często przechowuje się duże, ciężkie i niestabilne towary, które nie wymagają specjalnych warunków.

Hale średniego składowania

W halach średniego składowania znajdują się regały lub półki umożliwiające składowanie towarów na różnych poziomach. Regały te są zazwyczaj niższe niż w halach wysokiego składowania, ale nadal umożliwiają wykorzystanie dostępnej przestrzeni w dużym stopniu. Hale tego typu często są wykorzystywane przez centra dystrybucyjne, magazyny detaliczne oraz firmy logistyczne.

Hale wysokiego składowania

Hale wysokiego składowania są projektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. W tym celu buduje się wysokie regały lub półki, które umożliwiają składowanie towarów na wielu poziomach. Regały mogą sięgać nawet do kilku metrów wysokości, co umożliwia znaczne zwiększenie pojemności magazynu. Hale wysokiego składowania są szczególnie chętnie wybierane przez centra logistyczne oraz magazyny o dużej intensywności operacyjnej, w przypadku których istnieje potrzeba efektywnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Hale przemysłowe i rolnicze

Hale stalowe są przydatne zarówno w szeroko pojętym przemyśle, jak i w działalności rolniczej. W drugim przypadku najczęściej są to hale nieizolowane, które w okresach poza sezonem upraw umożliwiają bezpieczne przechowywanie i konserwację maszyn rolniczych. Są one niezwykle ważnym elementem infrastruktury w branży spożywczej.

Hale stalowe magazynowe, takie jak hale magazynowe – Borga, często służą jako magazyny owoców. Jest to szczególny rodzaj hal, które z reguły są izolowane. Ponadto są one zazwyczaj wyposażone w zaawansowane systemy chłodzenia lub klimatyzacji, które pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza. Te kontrolowane warunki środowiskowe są kluczowe dla zachowania świeżości i przedłużenia trwałości owoców. W niektórych halach magazynowych na owoce znajdują się również pomieszczenia do pakowania i przetwarzania owoców, które mogą być wyposażone w maszyny do pakowania, etykietowania i przygotowywania owoców do transportu na rynek.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here