Zmiany w centrum miasta wchodzą w kolejny etap. Sprawdźcie, co powstanie

1
591

Na placu Teatralnym trwają prace związane z oczyszczaniem terenu za teatrem. W tym celu burzone są ruiny. Sam prezydent Janusz Kubicki, określał ten teren „śmietnikiem w centrum miasta” (czytaj: Znikają ruiny w centrum miasta (ZDJĘCIA, WIDEO)). Śmietnik na szczęście znika, a miasto szuka firmy, która będzie nadzorować kolejne prace budowlane, zachowując przy tym odpowiednią estetykę.

Deptak powiększa się z nowymi elementami

Zmiany na placu Teatralnym i placu Matejki – który z tą inwestycją jest związany – nie podobają się wszystkim mieszkańcom. Niektórzy nie wierzą, że takie działania ożywią miasto (czytaj: Martwy deptak za 8,5 mln zł). Prezydent twierdzi inaczej i realizuje inwestycje dochodząc do kolejnego jej etapu. Tym razem możemy dowiedzieć o szczegółach prac budowlanych, elementów dużej i małej architektury, jakie za teatrem powstaną.
Pewna część prac dotyczy odpowiedniej nawierzchni, wykonana zostanie zatem nowa nawierzchnia placu przy budynku Lubuskiego Teatru, a także dojść do placu Teatralnego, jak również nawierzchnie komunikacji pieszej przy Placu Teatralnym i Placu Matejki. Będą też nawierzchnia chodników, ciągu pieszo-jezdnego od ul. dr Pieniężnego do zaplecza teatru, nawierzchnie miejsc postojowych dla samochodów osobowych, nawierzchnia pod plac zabaw. Ponadto na większym deptaku doczekamy się:

  • fontanny w posadzce,
  • miejsc zieleni,
  • ekranów z panoramą miasta na Placu Matejki,
  • oświetlenia w technologii LED,
  • elementów małej architektury; ławki, kosze, leżaki, zadaszenia, stalowe konstrukcje-zielone ściany, tablice informacyjne, kosze na psie odchody, stojaki na rowery, elementy placu zabaw, (wszystkie elementy małej architektury będą spójne pod względem wizualnym)
  • defibrylator zewnętrzny 1szt. włączony do sieci światłowodowej. Uwaga: Zamawiający

Będzie także parking naziemny.
Prace nad inwestycją mają zakończyć się do połowy roku. Wykonawcą jest firma Surowce Skalne SP. z o.o..

 

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here