Restauracje, kawiarnie szykują się na przyjęcie gości (ZDJĘCIA)

0
374
fot. ZielonaNews.pl

W poniedziałek na deptaku był spory ruch. Część restauracji nie było otwartych, ale w wielu widać było personel, który przygotowywał lokale do otwarcia.
Otwarcie lokali gastronomicznych w Zielonej Górze

18 maja oficjalnie restauracje, kawiarnie i bary mogą przyjmować gości. Oczywiście lokalu jednak może odbyć się tylko przy zachowaniu odpowiednich zasad. Wśród wymogów i zaleceń dla gastronomii są m.in.: limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2), dezynfekcja stolika po każdym kliencie, zachowanie 2 m odległości między stolikami (blaty mogą być odsunięte od siebie o 1 m), zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach etc.

Poszerzona strefa letnich ogródków
Przypinamy także, że miasto podjęło decyzję o poszerzeniu strefy letnich ogródków. Niewykorzystane miejsca na deptaku, czyli np. między lampami i donicami oddajemy w użytkowanie właścicielom lokali. Zachowując przy tym wszystkie procedury bezpieczeństwa ruchu dla przejazdu np. wozu strażackiego.  Oczywiście takie miejsca zostaną udostępnione bezpłatnie i bez posiadania jakichkolwiek pozwoleń. Pozwoli to na dostosowanie się do obowiązujących obostrzeń – wyjaśniał w ubiegłym tygodniu prezydent miasta Janusz Kubicki (czytaj więcej: Poszerzona strefa letnich ogródków)

Jedni gotowi, inni się wciąż szykują
W poniedziałek widać było, że restauratorzy szykują się na otwarcie. Część lokali już czekała na gości. W innych trwały prace przygotowawcze. Sporo lokali było jeszcze zamkniętych. Nieczynna była część kawiarni, czy barów. Ale przy niektórych, zwłaszcza wieczorową porą, można było zauważyć wielu gości.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here