Remont ul. Zjednoczenia. Do kiedy potrwa? (ZDJĘCIA)

0
886
Remont ul. Zjednoczenia. Kiedy koniec prac?
fot. ZielonaNews.pl

Remont ul. Zjednoczenia rozpoczął się w czwartek. Wiąże się to ze sporymi utrudnieniami. Mieszkańcy pytają już, kiedy będzie koniec.
Remont ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Są utrudnienia. A kierowcy wciąż zapominają…

Remont ul. Zjednoczenia
fot. materiały Urzędu Miasta Zielona Góra

Trwa remont ul. Zjednoczenia na odcinku od skrzyżowaniu z ul. Herberta do zjazdu do serwisu ogumienia. Na drodze rozstawione są słupki, a w ul. Zjednoczenia nie wjedziemy z ul. Działkowej. Wielu kierowców o tym jeszcze zapomina i nie zauważa znaków i wjeżdża w ul. Działkową z nadzieją, że jak dotychczas wjedzie w ul. Zjednoczenia. Niestety przejazdu nie ma.A jeżdżą, kręcą się w tę i we w tę. Na pamięć jadą i nie widzą, że przejazdy nie ma – komentuje pan Stanisław, który tędy wraca ze swojej działki i ostatnio często był świadkiem sytuacji, w której zdziwieni kierowcy zawracają.

Kiedy koniec remontu ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze?

Kiedy koniec remontu ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze?
fot. ZielonaNews.pl 

Mimo, że remont jeszcze na dobrze się nie zaczął mieszkańcy już wypytują, kiedy koniec remontu przy ul. Zjednoczenia. Przypomnijmy, że inwestycja obejmie nie tylko remont ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze na odcinku od ronda PCK do wiaduktu nad linią kolejową, ale także sam wiadukt. Zgodnie z dokumentacją przetargową z wykonawca prace powinien zakończyć jeszcze przed świętami.

Remont ul. Zjednoczenia do końca roku?
W ramach zadania zaplanowano nie tylko wyremontowanie nawierzchni jezdni, ale przewidziano także wymianę pełnej konstrukcji nawierzchni jezdni w obrębie przebudowywanych wymienianych urządzeń wodno- kanalizacyjnych oraz w miejscach utraty nośności istniejącej podbudowy (o szczegółach zaplanowanych prac przeczytacie także na naszym portalu: Remont ul. Zjednoczenia). W zapisach przetargu widnieje data końca prac określona na grudzień. – Okres, w którym realizowane będzie zamówienie: do 18 grudnia 2020 r – czytamy w dokumentacji. Patrząc jednak na podobne miejskie inwestycje, termin zakończenia prac był jednak przedłużany. Czy tak będzie i w tym przypadku? Oby nie! Ale czas pokaże…

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here