Remont ul. Zjednoczenia. Firmy chcą przeszło dwa razy więcej niż zakładało miasto

1
1146
remont ul. Zjednoczenia
fot. ZielonaNews.pl

W lipcu ogłoszono przetarg na remont ul. Zjednoczenia wraz z wiaduktem. Prace miały zakończyć się do końca tego roku. Póki co otwarto oferty, ale każda z nich przewyższa znacznie kwotę, którą na ten cel wygospodarowało miasto.
Remont ul. Zjednoczenia. Otworzono oferty

Na remont ul. Zjednoczenia czeka wielu zielonogórzan. Droga niewątpliwie wymaga modernizacji, podobnie jak wiadukt. Wczoraj magistrat otworzył oferty. Trzy firmy są chętne na realizację tej inwestycji. Kłopot jednak w tym, że miasto na ten cel chciało przeznaczyć 1,8 mln zł. A złożone oferty wyceniają realizację zadania na przeszło dwa razy więcej.

Przynajmniej cztery miliony złotych na remont ul. Zjednoczenia
Najniższą cenę zaproponowało Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Za realizację inwestycji zaproponowała niecałe 4,4 mln zł. Drugą ofertę pod kątem ceny złożyła firma Bud-Dróg, która za remont ul. Zjednoczenia zaoferowała niecałe 4,9 mln zł. Koszt realizacji inwestycji najwyżej wyceniło konsorcjum firm Infrakom Chwalim i Infrakom Kościan. Za wykonanie zadania zaproponowali prawie 7,2 mln zł.

Remont ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze na odcinku od ronda PCK do wiaduktu nad linią kolejową
W ramach inwestycji ma być wyremontowana ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze na odcinku od ronda PCK do wiaduktu nad linią kolejową. Prace obejmą także wiadukt. W ramach zadania zaplanowano nie tylko wyremontowanie nawierzchni jezdni, ale przewidziano także wymianę pełnej konstrukcji nawierzchni jezdni w obrębie przebudowywanych/ wymienianych urządzeń wodno- kanalizacyjnych oraz w miejscach utraty nośności istniejącej podbudowy (czytaj więcej o planowanych zmianach: Remont ul. Zjednoczenia).

Co dalej z remontem ul. Zjednoczenia?
Magistrat nie wyłonił jeszcze firmy, która wykona zadanie, ani nie unieważnił przetargu. Nie wiadomo, czy wysupła z miejskiej kasy brakujące fundusze, czy też ogłosi przetarg ponownie (na takich samych warunkach lub zmienionych). Pytanie w tej sprawie wysłaliśmy do magistratu. Jak otrzymamy odpowiedź, to zaktualizujemy informację.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. To już nie pierwszy raz kiedy przetarg był zaniżony przez miasto. Droga i ciągi piesze wymagają natychmiastowego działania a wyglada jakby miasto tylko kusiło mieszkańców, ze chce ten remont zrobić. prosimy o ten remont!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here