Ul. Boh. Westerplatte okiem radnych. Co jest dobrze, co do poprawy?

1
273

Od remontu ul. Boh. Westerplatte minął już ponad miesiąc. Wprawdzie wciąż trwają prace poprawkowe, to ostatecznie na wielkie zmiany liczyć już nie możemy. Spytaliśmy zielonogórskich radnych o komentarz na temat wyremontowanej ulicy.

Jasne strony ulicy

Z pewnością polepszenie się oświetlenia to jasna strona remontu. Tak twierdzi radny i przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej, Marcin Pabierowski, który dostrzega jeszcze inne jasne strony remontu. – Wartością jest to, że wymieniono kanalizację, instalacje podziemne oraz zwiększono bezpieczeństwo na drodze, mam na myśli śluzy rowerowe, lepsze oświetlenie, barierki, a także zatoki autobusowe i wiaty. Te elementy wpisują się również na w dobre skomunikowanie tej ulicy, bo przecież prowadzić będzie do przyszłego centrum przesiadkowego, a ten ruch na pewno będzie wzrastał. Myślę, że droga spełniła swoje zadanie, jeśli chodzi o komunikację i bezpieczeństwo – powiedział M. Pabierowski. I z tym zdaniem raczej zgadzają się nasi czytelnicy, bo kiedy radny Robert Górski powiedział o wizji wykluczenia ul. Boh. Westerplatte z ruchu ulicznego, wielu oburzyło się (czytaj: Ul. Boh. Westerplatte wyłączona z ruchu? To możliwe). Prawie 60% naszych czytelników jest przeciwko zmianom, nawet jeśli miałyby nastąpić za 20 lat. Jednak radny Górski też dostrzega dobre zmiany na ul. Boh. Westerplatte. – Plusy to obniżone krawężniki, ale w niektórych miejscach trzeba będzie obniżyć lub podwyższyć – powiedział R. Górski. Na plus ocenia też ciągi rowerowe.

Co poszło źle?

O tym, co poszło nie tak zdaniem radnego Górskiego pisaliśmy niedawno (czytaj: Niepotrzebne zatoczki i za krótkie wiaty). Radny dostrzega też problem nierównych płytek i jak twierdzi trzeba będzie nawierzchnie zedrzeć i położyć na nowo – Buble są przez pośpiech. Nie można jeszcze do końca oceniać i przekreślać, bo efekty zobaczymy ostatecznie po poprawkach – powiedział Robert Górski. Z kolei radny Marcin Pabierowski dostrzega inne minusy, jakie przyniósł ze sobą remont. – Myślę, że na pewno postój taksówek jest problemem. Jeśli robimy remont to musimy zadbać też o drobnych przedsiębiorców, dlatego albo miasto powinno poprawić istniejącą zatokę dla taksówek albo znaleźć większą. Obok są przychodnie i urzędy, są duże firmy, które korzystają z usług taksówek – powiedział nam M. Pabierowski, ale zaznacza, że parkingi przy budynkach wielorodzinnych i firmach pozostały, co jest bardzo ważne. Obaj radni zwrócili uwagę na brak zieleni. – Należy uzupełnić zieleń, donice, drzewka, pasy zieleni. To coś na co warto zwrócić uwagę – powiedział Marcin Pabierowski, a prezydent obiecał niedawno, że w miejscu dawnego postoju dla taksówek powstanie skwer (czytaj: Prezydent o ul. Boh. Westerplatte). Radni dostrzegają zarówno plusy, jak i minusy miejskiej inwestycji. Do tematu z pewnością będziemy wracać wraz z kolejnymi poprawkami.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. „Wprawdzie wciąż trwają prace poprawkowe, to ostatecznie na wielkie zmiany liczyć już nie możemy.”
    Czy nierówno położone płyty chodnikowe będą poprawione czy to już jest poza zasięgiem?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here