Remont terenu przy ul. Braci Gierymskich i ul. Francuskiej. Jedyny wykonawca chce ponad 300 tys. zł

0
259
fot. ZielonaNews.pl

Nieco ponad 335 tys. zł chce jedyny wykonawca, który złożył ofertę w przetargu dotyczącym zagospodarowania terenu leśno-parkowego pomiędzy ul. Francuską i Braci Gierymskich. Miasto na ten cel zamierzało przeznaczyć trochę ponad 223 tys. zł (tutaj znajdziecie informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia).
Zmiany przy ul. Braci Gierymskich i ul. Francuskiej

We wrześniu urząd miasta ogłosił przetarg na realizację tego zadania. Do realizacji inwestycji chętna jest tylko firma Taxus. Magistrat oficjalnie nie wyłonił jeszcze wykonawcy, a więc nie wiadomo czy zdecyduje się na realizację inwestycji za zaproponowaną kwotę. Przypomnijmy, że zmiany przy ul. Braci Gierymskich były planowane od dawna. Już w 2019 roku podjęto pierwsze kroki by teren ten został nieco przekształcony. Wówczas mieszkańcy zgłaszali uwagi (czytaj więcej: Uwagi do zmian przy ul. Francuskiej i Braci Gierymskich).  A w lutym 2020 roku rani przegłosowali uchwałę dotyczącą zmian w parku. Potem ogłoszono przetarg, zrezygnowano jednak z placu zabaw i leśnego toru przeszkód (zobacz: Teren przy ul. Braci Gierymskich). Przetarg ten jednak unieważniono.

Co się zmieni?
Teraz temat powrócił i miasto ponownie podeszło do zmian na terenie  leśno-parkowym między ul. Francuską i Braci Gierymskich. Jeśli magistrat zdecyduje się na realizację zadania wówczas wiele się tu zmieni. W ramach zadania zaprojektowano m.in. ścieżki piesze, plac odpoczynku i spotkań, plac zabaw, leśny tor przeszkód, remont istniejących schodów, oświetlenie terenu oraz małą architekturę (tablice informacyjne, ławki, śmietniki, stoły z ławkami, stojaki rowerowe). Więcej o zmianach w parku przeczytacie na naszym portalu: Remont terenu przy ul. Braci Gierymskich i ul. Francuskiej.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here