Remont przy placu Słowiańskim dobiega końca (ZDJĘCIA)

1
1429

Remont na pl. Słowiańskim powoli dobiega końca. Ciągi piesze są wykonane. Niedługo mają pojawić się nowe nasadzenia. Zaplanowana jest też strefa chilloutu.
Remont placu Słowiańskiego w Zielonej Górze

Prezydent Janusz Kubicki zapowiada, że remont zmierza ku końcowi. Wkrótce na pl. Słowiańskim mają pojawić się nowe nasadzenia i zieleń. – Już niedługo pojawią się hortensje, wiśnie, klon czerwony i magnolie – wylicza włodarz miasta. , a w strefie chilloutu całoroczne leżaki. Na placu stanie również pomnik poświęcony Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej, który sfinansuje Instytut Pamięci Narodowej i środowiska kresowe. Jestem pewny, że będzie to wyjątkowe miejsce! – poinformował na swoim fanpage prezydent miasta Janusz Kubicki.

Ile kosztował remont pl. Słowiańskiego?
Łączny koszt inwestycji to nieco ponad 4,4 mln zł, z czego trochę ponad 972 tys. zł pochodzi z kasy miasta. Wykonawcą inwestycji jest firma Arman Roboty Ziemne S.C. J. Małecka, M. Piskorowski.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Czy część zachodnia placu (od strony budynku sądowego przy ul. Moniuszki) także zostanie wyremontowana? Jeżeli nie, to 1/3 placu pozostanie w opłakanym stanie.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here