Ruszają inwestycje na głównych ulicach miasta. Czy się nie zakorkujemy?

3
705
fot. UM

W zeszłym roku miasto zmagało się z remontem ul. Boh. Westerplatte. Ruch drogowy musiał zostać przeorganizowany, a również piesi zmagali się z wieloma utrudnieniami. Na początku tego tygodnia ruszyły pierwsze prace związane z wieloma inwestycjami, które są ze sobą powiązane. Miasto rozpoczęło prace od ul. Dworcowej (czytaj: Uwaga! Zmiany przy ul. Dworcowej).

Praca etapami

Miasto na bieżąco informuje mieszkańców o zmianach w ruchu drogowym i objazdach, jakie obowiązują na czas remontu. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się od ul. Dworcowej. Działania na tym odcinku związane są z budową ul. Aglomeracyjnej. Kolejne prace to już Budowa Centrum Przesiadkowego i przebudowa wiaduktu przy ul. Stefana Batorego. Podczas audycji w Radiu Index prezydent Janusz Kubicki skomentował te inwestycje. – To wszystko jest ze sobą związane.  Chcemy przedłużyć też przejście pod wiaduktem na ul. Batorego i to ma dojść, aż do ul. Sulechowskiej i ul. Staszica. Tam z kolei będzie budowa Centrum Przesiadkowego. A chcemy te elementy tak podzielić, żeby miasto mogło funkcjonować – powiedział prezydent, ale ostrzega, że utrudnienia w ruchu pojawią się. I przyznaje, że wiele zależy od tego, co może się jeszcze wydarzyć w trakcie prac. Miasto planuje także kolektor ściekowy na deszczówkę, bo jak pamiętamy ul. Dworcowa ma problemy z obfitymi opadami deszczu. – Będą też zmiany w przejazdach autobusów. O wszystkim będziemy informować. Wierzę, że do października zakończymy prace – podsumowuje optymistycznie prezydent.

Drobne opóźnienia

Prezydent przyznaje, że czasami miasto zmaga się z niespodziewanymi utrudnieniami. Wiąże się to z faktem, że dokumentacja nie zawsze odzwierciedla stan realny i tak jest m.in. przy budowie Trasy Aglomeracyjnej. – Okazało się, że wody gruntowe są jednak płycej niż przypuszczaliśmy. Badania geodezyjne zostały najwyraźniej przeprowadzone w sposób wadliwy, stąd konieczność odwadniania terenu. To wiąże się nie tylko z kosztami, ale też z opóźnieniami – wyjaśnia Janusz Kubicki. Niedawno miasto zabrało mieszkańców na wirtualny spacer Trasą Aglomeracyjną, gdzie można zobaczyć postępy w pracach budowlanych (czytaj: Spacer Trasą Aglomeracyjną).

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. A jak będzie wyglądać nowa ul. Dworcowa? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Czy odcinek od Batorego do ułańskiej będzie 4pasmowy? A odcinek od ułańskiej do bema dwu? Czy jest jakaś inna opcja ( dwu pąsową od Batorego już)?Może jakieś zdjęcie podglądowe? Ulicy CP? I nowych rond?

  2. Pani Sandro, proponuję czytać co się napisało.
    Jak to zdanie ” Chcemy przedłużyć też przejście pod wiaduktem na ul. Batorego i to ma dojść, aż do ul. Sulechowskiej i ul. Staszica.”
    Może Pani to wytłumaczy którędy będzie prowadzone to przejście?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here