Remont aresztu w Zielonej Górze trwa. Są plany na kolejne zmiany (ZDJĘCIA)

0
763
fot. materiały prasowe

Remont aresztu w Zielonej Górze miał wstępnie zakończyć się do końca tego roku. Prace przy termomodernizacji głównego budynku penitencjarnego prawdopodobnie zostaną przedłużone. Budynek powoli nabiera nowego wyglądu, planowane są również inne zmiany.

Na niebiesko

Budynek aresztu od lat wymagał gruntownego remontu. W końcu udało się pozyskać fundusze na ten cel. Jak się okazuje prawdopodobnie prace trochę się przedłużą – Prace ciągle postępują w dobrym tempie, znaczna ich część jest już wykonana, ale sporo jeszcze zostało do zrobienia. Ponadto są one zależne od warunków atmosferycznych, a te nie są obecnie przychylne. Może się więc zdarzyć, że prace przedłużą się, niemniej mamy nadzieję, że jeszcze się uda zakończyć je w tym roku – powiedział kpt. Przemysław Kierzek rzecznik prasowy. Koszt remontu wynosi 650 tys. zł. Jednakże remont aresztu ma przyczynić się do oszczędności. Dzięki ociepleniu areszt zaoszczędzi na ogrzewaniu nawet 50 tys. zł w skali roku. – Obecnie trwają prace termomodernizacyjne głównego budynku penitencjarnego, które polegają m.in. na położeniu struktury. Sprawi to, że budynek będzie estetycznie prezentował się. Zmieniają się już barwy na kilka odcieni niebieskiego. Estetyczne, schludne wykonanie sprawi, że budynek będzie dobrze komponował się z urokiem Zielonej Góry – dodaje P. Kierzek.

To nie koniec planów remontowych

Jednocześnie trwają prace nad przebudową placów spacerowych. Mają one zyskać nowe rozwiązania, dzięki którymi nadzorowanie osadzonych podczas spacerów będzie łatwiejsze. Ponadto w planach jest również remont muru otaczającego teren aresztu. – Dyrektor mjr Marek Grocholewski poczynił starania by pozyskać pieniądze ten cel. Zostały już zdjęte reklamy i wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu remontu reklamy już nie powrócą na mury aresztu, będzie on prezentował się estetycznie – informuje P. Kierzek. Remont sfinansowany jest w dużym stopniu z funduszy programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020. Program przygotowany jest przez ministerstwo sprawiedliwości. Wykonawcą prac jest Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego „POMET” z siedzibą we Wronkach.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here