Rekrutacja na studia na UZ już trwa. Są nowości

0
718
rekrutacja Uniwersytet Zielonogórski
fot. ZielonaNews.pl

Rekrutacja na rok 2022 i 2023 już się rozpoczęła. – Otworzyliśmy wrota rekrutacyjne 1 maja. Wyjątkowo wcześnie w tym roku, bo wyszliśmy z ofertą dla tych osób, które zdały maturę jakiś czas temu – mówiła dzisiaj Barbara Literska,  prorektor ds. studenckich.
Rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim. Są nowości

Oferta jest bardzo szeroka. – Mamy aż 63 zaplanowane kierunki na studniach stacjonarnych (z czego dwa czekają na zgodę ministerstwa), które prowadzone są na 12 wydziałach – wyjaśniła B. Literska. Nowością są studia dla osób 40 plus. – Mamy tam siedem kierunków na studiach I stopnia i sześć na studia II stopnia. Te kierunki są generalnie usytuowane w naukach humanistycznych i społecznych – mówiła Literska. Jest także oferta kierunków prowadzonych w języku angielskim.  – To bardziej dotyczy nauk ścisłych, inżynierskich, technicznych. Jedynym wyjątkiem jest socjologia – wyjaśniła prorektor ds. studenckich. To propozycja jest kierowana jest głównie do obcokrajowców.

Nowy kierunek na UZ
Uniwersytet wzbogacił ofertę o nowy kierunek. Jest nim projektowanie społeczne. – Kierunek jest stworzony przez osoby, które go w praktyce wykorzystują – mówił Tomasz Kołodziej z Instytutu Socjologii. Studia te dadzą praktyczną wiedzę z zakresu m.in. prowadzenia konsultacji społecznych czy tworzenia sieci społecznych. – Mówimy o kompetencjach, które dotyczą programowania czy zarządzania strategicznego, umiejętności projektowania krótkoterminowych i długoterminowych strategii np. strategii rozwojów lokalnych – wyjaśniał Kołodziej.

Nowa forma studiów
Nowością jest też nowa forma studiów na kierunkach architektura oraz jazz i muzyka estradowa.  – Architekturę prowadzimy od 15 lat na dwóch stopniach. Nowością jest w tej chwili wejście nowego programu magisterskiego jednolitego, czyli ułatwiamy studentom jakby wejście w dorosłość. Mniej stresu a więcej zajęć tych merytorycznych. To jest profil praktyczny. To są jedyne takie studia magisterskie jednolite w Polsce – tłumaczyła Marta Skiba z Instytutu Architektury i Urbanistyki UZ.

Jazz i muzyka estradowa. Będą studia stacjonarne drugiego stopnia
W przypadku kierunku jazz i muzyka estradowa wprowadzone zostaną studia stacjonarne drugiego stopnia. – Umożliwi to przeprowadzenie przez kompletny proces artystyczny, co nie zawsze jest to możliwe w przypadku studiów pierwszego stopnia, gdzie większość studentów zdobywa podstawowy warsztat. Stąd mamy studia, które polegają na przeprowadzeniu każdego ze studentów przez cały proces tj. od pomysłu aż do debiutu fonograficznego – wyjaśniał Artur Majewski. Absolwent studiów będzie mógł znaleźć pracę m.in. przy organizacji imprez, jednostkach kultury itp.

Kalendarz rekrutacji:

  • rekrutacja internetowa na wszystkie kierunki i formy studiów rozpoczęła się 1 maja o potrwa do:

 – 11 lipca na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie oraz do 18 września na studia niestacjonarne

– 12 lipca na studia stacjonarne na kierunku lekarskim oraz do 2 września na studia niestacjonarne

– 18 września na studia stacjonarne i niestacjonarne – drugiego stopnia

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziecie na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego: Rekrutacja Uniwersytet Zielonogórski 2022/2023

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here