Rekordowy kwiecień na lotnisku Zielona Góra-Babimost. A na wakacje nowe połączenia

0
726
fot. ZielonaNews.pl

– Kolejny dobry miesiąc w porcie lotniczym Zielona Góra-Babimost. W kwietniu z usług lotniska skorzystało 1938 pasażerów. To najlepszy taki wynik od kilku lat. Kwietniowa frekwencja w Babimoście cieszy tym bardziej, że jest o ponad 25 procent wyższa niż w tym samym okresie „przedpandemicznego” roku 2019 – informuje biuro prasowe PPL. 
Tradycyjnie przeważającą większość podróżnych stanowili pasażerowie, podróżujący samolotami PLL LOT między Zieloną Górą a Warszawą. Łącznie lotnisko obsłużyło 235 operacji lotniczych. Łącznie od początku roku zielonogórski port odprawił 6384 pasażerów i 821 operacji lotniczych.

Nowe loty z lotniska Zielona Góra – Babimost
Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach statystki lotniska w Zielonej Górze będą jeszcze lepsze. W sezonie wakacyjnym wróci czarterowe połączenie do Antalyi w Turcji oferowane dwa razy w tygodniu przez biuro podróży Coral Travel.
W planach jest także uruchomienie rejsów do Rijeki w Chorwacji oraz bułgarskiego Burgas. 
Port przygotowuje się również do obsługi połączenia między Zieloną Górą a Gdańskiem. Na tej trasie samoloty miałyby latać dwa razy w tygodniu (czytaj więcej: Nowe loty z lotniska Zielona Góra-Babimost).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here