Rekordowy kwartał w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost

0
307
fot. ZielonaNews.pl

– Trzeci kwartał na zielonogórskim lotnisku był prawie trzykrotnie lepszy pod względem liczby pasażerów niż każdy z dwóch poprzednich. Od lipca do września tego roku port lotniczy obsłużył 11081 osób, co oznacza, że udało się wypracować ponad 83% ruchu sprzed pandemii – informuje biuro prasowe PPL.
Ponad 3 tysiące podróżnych we wrześniu

Tylko we wrześniu lubuskie lotnisko odwiedziło 3145 podróżnych. To o prawie 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego oraz ok. 28 proc. mniej względem tegorocznego sierpnia, czyli czasu szczytu wakacyjnego.

Ponad trzy tysiące pasażerów w ubiegłym miesiącu to dobry wynik, który jest przede wszystkim efektem atrakcyjniejszej siatki połączeń, rozbudowanej jeszcze przed sezonem letnim – mówi Andrzej Klewiado, rzecznik PPL – cieszymy się z tak dobrego finału sezonu wakacyjnego i mamy nadzieję, że czwarta fala pandemii dla transportu lotniczego nie będzie już tak groźna, jak trzy poprzednie.

Połączenia czarterowe
We wrześniu pasażerowie połączeń czarterowych stanowili prawie 43 proc. wszystkich odprawionych na lotnisku w Zielonej Górze. Sukcesem tu okazały się połączenia do Turcji realizowane przez Freebird. Dużym zaskoczeniem był prawie 10-procentowy wzrost liczby podróżnych w lotach czarterowych względem lipca, czyli początku sezonu wakacyjnego.

Na trasach krajowych podróżowały 1704 osoby. Zdecydowana większość z nich – bo aż 1699 – wybrała połączenia regularne pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Na kierunki zagraniczne zdecydowało się 1441 podróżnych. W przypadku kierunków zagranicznych szczególnym zainteresowaniem cieszyły się połączenia do Chorwacji.

Padł rekord dekady!
We wrześniu padł rekord dekady, jeśli chodzi o liczbę operacji lotniczych – wykonano 338 startów i lądowań. To przede wszystkim efekt coraz większego zainteresowania lotami szkoleniowymi oraz General Aviation, które bardzo dobrze rozwijają się na lubuskim lotnisku.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here