Raport z majowego weekendu: 600 interwencji, 87 kolizji, 1 wypadek śmiertelny

0
183
fot. KMP Zielona Góra

Dzisiaj rano policjanci ruchu drogowego zakończyli działania „Majowy weekend”. – Na drogach powiatu zielonogórskiego doszło do 5 wypadków, w których niestety śmierć poniosła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Policjanci zatrzymali także 8 kierujących po alkoholu i jedną osobę pod wpływem narkotyków – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Za nami przedłużony majowy weekend. W tym czasie wiele osób podróżowało po Polsce pokonując czasami nawet kilkuset kilometrowe trasy, aby podczas długiego weekendu odpocząć od codziennych zajęć. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących osób korzystających z dróg przebiegających przez nasz powiat czuwali policjanci zielonogórskiej komendy. Już od piątku 27 kwietnia codziennie kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych, kryminalnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo w miastach i gminie oraz na drogach powiatu.

W czasie tego długiego majowego weekendu doszło do pięciu wypadków drogowych, w których ranne zostały cztery osoby. Najtragiczniejszy w skutkach wypadek zdarzył się wieczorem 5 maja na drodze Marzecin – Zatonie. Kierujący motocyklem nie opanował pojazdu, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Motocyklista niestety poniósł śmierć na miejscu zdarzenia – informuje Barska.

Policjanci w tych dniach obsłużyli również 86 kolizji drogowych. Zatrzymali 8 kierujących pod wpływem alkoholu i jednego kierującego pod wpływem narkotyków. Spektakularne zatrzymanie miało miejsce 5 maja w Brodach. Kierujący Fiatem Kamperem mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, spowodował kolizje, uszkodził cztery samochody i uciekał policjantom. Po zakończeniu jazdy na słupie energetycznym wylądował w policyjnym areszcie. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów, a Fiat został skradziony na terenie Niemiec.

W czasie tej długiej Majówki zielonogórscy policjanci podejmowali ponad 600 interwencji – najwięcej w pierwszy weekend majowej przerwy – w piątek i sobotę codziennie ponad 80. W ten weekend również najwięcej nietrzeźwych zostało odwiezionych do Izby Wytrzeźwień – 16, a przez całą Majówkę – aż 49 osób. W tym okresie zatrzymanych zostało również 11 osób poszukiwanych, w tym jedna poszukiwana listem gończym.

Majówkowy długi weekend nie różnił się wiele od innych przedłużonych weekendów. Przyczyną interwencji oczywiście najczęściej był alkohol wypity w nadmiernych ilościach. – Pomimo to, weekend był spokojny bez poważnych zdarzeń kryminalnych czy zakłóceń porządku publicznego – wyjaśnia Barska.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here