Ranking Szkół LGBTQ+. Można oceniać szkoły w Lubuskiem (WIDEO)

4
2415
fot. ZielonaNews.pl

Ruszył Ranking Szkół LGBTQ+. W tym roku obejmie szkoły w całym kraju, a co za tym idzie uczniowie zielonogórskich szkół będą mogli podzielić się opinią na temat swojej placówki. – Zachęcam  organizacje młodzieżowe, samorządy uczniowskie, młodzieżowe rady miejskie i gminne by udostępniać  tę ankietę – Magdalena Antolczyk, koordynatorka regionalna Rankingu Szkół LGBTQ+ socjolożka.
Wystarczy wejść na platformę i wziąć udział w ankiecie

Stworzyliśmy platformę internetową www.maparownosci.pl, na której można wyszukać wszystkie szkoły ponadpodstawowe i ocenić ze względu na bezpieczeństwo, przyjazność i otwartość dla młodzieży LGBTQ+. Wystarczy wejść, wypełnić ankietę, odpowiedzieć na kilkanaście pytań  – mówił dziś Dominik Kuc, inicjator akcji i twórca Rankingu Szkół LGBTQ+.

Drogowskaz przed wyborem szkoły

Ranking ma stanowić swoistego rodzaju drogowskaz dla osób, które staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. – Wybierający nie musi być osobą nieheteronormatywną, ale dzięki rankingowi widzi, że szkoła jest przyjazna wszystkim mniejszościom – wyjaśnia Kacper Kubiak z Instytutu Równości.  Ankietę będzie można wypełniać do 23 maja. A wyniki zostaną przedstawione w czerwcu. – 10 najbardziej przyjaznych szkół w całym kraju dostanie od nas dyplomy równości. Ranking ma być także użyteczny dla nauczycieli, samorządowców, rodziców – wyjaśnia D. Kuc.

O co pytani są ankietowani?
Jakie pytanie będą w ankiecie? – Na przykład: Czy dotyczyło się przemocy ze strony nauczycieli, czy widzi się osoby transpłciowe w szkole, czy jest się świadomym obecności tych osób. Pytamy, także o to czy nauczyciele stosują preferowane zaimki. Pozostawiamy przestrzeń otwartą, żeby można było dodać uwagi, spostrzeżenie dotyczące tego , co się dzieje w polskich szkołach – wyjaśnia M. Antolczyk. A D. Kuc dodaje: Pytania dotyczą też systemowych aspektów edukacji równościowej, tak jak organizacja tęczowego piątku, a także tego, czy pary jednopłciowe mogą pójść ze sobą na studniówkę, czy były organizowane warsztaty antydyskryminacyjne.

Ranking po raz pierwszy będzie obejmował szkoły w woj. Lubuskim. Od 2018 roku taka ankieta była przeprowadzana tylko w Warszawie. – Liczymy na taką jakby rywalizację, że  szkoły uznają, że fajnie być w takim rankingu i że można się tym szczycić – podsumowuje K. Kubiak.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Tą ideologię należy zwalczać. Rozumiem, że najwięcej punktów dostaną szkoły z zakazem wstępu darq queen i innych tym podobnych indywiduów.

  2. Tęcza dana nam od Boga ma 7 kolorów (tę którą widać po deszczu na niebie),
    ta 6-kolorwa jest od kogo dana?

  3. Jedyne co trzeba zwalczać to ciemnote polskiego narodu i zacząć tolerować oraz akceptować! Nie pozdrawiam ciemnogród zielonogorski

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here