Radny w imieniu mieszkańców pyta o brakujące poręcze, kosze na śmieci i naprawę drogi

1
1410
fot. Jacek Budziński

Radny Jacek Budziński wystąpił w imieniu mieszkańców os. Pomorskiego w sprawie brakujących poręczy przy schodach, koszy w nowym parku a także remontu drogi.
Brakujące poręcze

Mieszkańcy proszą o zamontowanie brakujących poręczy przy dwóch nowo wybudowanych schodach do Konfinu od strony przystanku MZK (zdjęcia poniżej). Magistrat w odpowiedzi wyjaśnia, że poręcze są ujęte w projekcie rozbudowy ul. Szosa Kisielińska i wykonawca w najbliższych dniach dokona ich montażu.

fot. Jacek Budziński

Czy będą kosze?
Inna prośba dotyczy ustawienia koszy w parku przy os. Mazurskim. Jak już pisaliśmy na naszym portalu park nie jest jeszcze w pełni skończony (zobacz także: Park na os. Mazurskim – ZDJĘCIA). Brakuje w nim między innymi właśnie koszy. Urząd miasta tłumaczy, że prace mają zakończyć się w połowie maja. – W ramach zadania są również do ustawienia kosze parkowe do segregacji odpadów – 3 kpl. po 3 szt. – wyjaśniają urzędnicy.

fot. ZielonaNews.pl

Naprawa drogi
W ramach interpelacji radny przedstawił prośbę kierowców dotyczącą fragmentu drogi wjazdowej z os. przy Konfinie przed dolnym przejściem dla pieszych. – Niedawno skończyła się przebudowa fragmentu Szosy Kisielińskiej i sam wjazd na osiedle jest nowy, ale tuż za nim jest zniszczony fragment (zdjęcie poniżej). W odpowiedzi magistrat wyjaśnia jednak, że z uwagi na ograniczone środki finansowe naprawa nawierzchni nie jest przewidywana.

fot. Jacek Budziński

Kierowcy proszą o naprawę fragmentu drogi wyjazdowej z osiedla przy Konfinie przed dolnym przejściem dla pieszych. Niedawno zakończyła się przebudowa fragmentu Szosy Kisielińskiej i sam wjazd na osiedle jest nowy ale tuż za nim jest zniszczony fragment widoczny na zdjęciach nr 3 i 4.
Mieszkańcy Osiedla Mazurskiego proszą o ustawienie koszy na śmieci na terenie nowego parku rekreacyjnego wybudowanego przy ich osiedlu.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Nowa szosa OK. ale zrobić do końca i przy bloku Pomorskie 1 i 17 obiecane EKRANY BO HAŁAS PRZEOKROPNY.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here