Radny Rewers nie straci mandatu. Jest decyzja sądu

1
500
Radny J. Rewers fot. ZielonaNews.pl

W styczniu radni Zielonej Góry wygasili mandat radnemu Rewersowi. Rany jednak odwołał się do sądu. – Dnia 7 maja, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp, uchylił uchwałę rady miasta Zielona Góra z 21 stycznia, która miała wygasić mój mandat radnego – poinformował na swoim fanpage radny Janusz Rewers.
Dlaczego radny Rewers miał stracić mandat?

Radny swój mandat sprawuje ponad rok. Został zaprzysiężony w 2018 roku. W oświadczeniu majątkowym wskazał, że zamieszkuje poza Zieloną Górą.  Radny skorygował informację, tłumacząc, że była to pomyłka (czytaj więcej: Dlaczego radny miał stracić mandat?). To jednak nie pomogło, bo radni w styczniu tego roku radni zdecydowali, że Janusz rewers straci mandat (czytaj więcej: Radni wygasili mandat J. Rewersa).

Radny odwołał się do sądu i wygrał
J. Rewers z decyzją się nie zgodził i poszedł do sądu. We wtorek poinformował, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp, uchylił uchwałę rady miasta, co oznacza, że radny w dalszym ciągu będzie zasiadał w radzie miasta. – Wszystkim z serducha dziękuje za ogromne wsparcie – komentuje radny na swoim fanpage.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here