Radny prosi o zmianę kursowania autobusów, bo uczniowie spóźniają się do szkoły

1
4479
fot. ZielonaNews.pl

Radny Sławomir Kotylak wystosował interpelację, w której prosi o korektę rozkładu jazdy. Chodzi o to, ze autobus przyjeżdża za późno pod  V LO w Zielonej Górze i uczniowie przez to spóźniają się na lekcje.
Radny prosi o zmianę kursowania autobusów

W imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o korektę godzin rozkładu jazdy autobusu miejskiego linii nr 44, który na przystanek znajdujący się na os. Zdrojowym podjeżdża o godz. 7:33. Zgodnie z rozkładem jazdy autobus ten na przystanek Monte Cassino powinien być ok. godz. 7:54. Rodzice jak i uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kieślowskiego w Zielonej Górze zgłaszają, że autobus bardzo często na ww. przystanku pojawia się po godz. 8.00, co skutkuje regularnym spóźnianiem się uczniów na zajęcia lekcyjne – wyjaśnia radny S. Kotylak.
Radny prosi o zmianę w kursowaniu autobusu i przesunięcie godzin jazdy o ok. 10-15 minut wcześniej. To by umożliwiło uczniom dojazd do szkoły na czas. – Tak aby liczna grupa uczniów, która zmierza do szkół z zachodniej części miasta – wyjaśnia radny. NA tę interpelację wkrótce odpowie urząd miasta. Jak poznamy szczegóły to poinformujemy.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Zmiana rozkładu linii 44 o te 10-15min spowoduje, że inni mieszkańcy terenów przyłączonych, którzy jadą z Jeleniowa czy Ochli autobusem 27, nie będą mieli jak dostać się w inne części Zielonej Góry na czas. Czy to do pracy czy szkoły. Teraz maja koło 4-6min na przesiadkę. W przypadku przyśpieszenia linii 44 te osoby nie będą miały jak dotrzeć.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here