Radny Paweł Zalewski odchodzi z Ruchu Miejskiego Zielona Góra

1
1229
fot. ZielonaNews.pl

Radny Paweł Zalewski odchodzi ze stowarzyszenia Ruch Miejski Zielona Góra. – Samodzielnie podjąłem tę decyzję. Wysłałem pismo, że występuje ze stowarzyszenia – poinformował nas P. Zalewski. Zapewnia jednak, że jako radny będzie wciąż realizował założone wcześniej cele.
Radny z ramienia komitetu Ruchu Miejskiego Zielona Góra

Przypomnijmy, że radny Paweł Zalewski trafił do rady miasta za Anitę Kucharską-Dziedzic, która w ubiegłorocznych wyborach zdobyła mandat poselski. Jej miejsce zajął właśnie Paweł Zalewski, kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i startował z tego samego okręgu, co była radna A. Kucharska-Dziedzic (czytaj więcej: Mamy nowego radnego. Dziś został zaprzysiężony (WIDEO)).

Paweł Zalewski nie jest już członkiem Ruchu Miejskiego Zielona Góra
Na stronie stowarzyszenia Ruch Miejski Zielona Góra pojawiło się oświadczenie, z którego wynika, że radny Paweł Zalewski nie jest już jego członkiem, a tym samym nie reprezentuje go w radzie miasta. – Decyzja została podjęta wspólnie a jej powodem jest różnica w kluczowych kwestiach (m.in. braku naszej zgodny na budowę obwodnicy południowej) i niespójna wizja działania w związku z postulatami podnoszonymi przez Ruch Miejski Zielona Góra – czytamy w oświadczeniu (całość znajdziecie na stronie Ruchu Miejskiego Zielona Góra).

Radny zapewnia, że dalej będzie działał na rzecz miasta
Sam radny zapewnia jednak, że odejście ze stowarzyszenia nie będzie miało wpływu na działalność w radzie. – To jest wyłącznie moja decyzja. Ja taka decyzję podjąłem, poinformowałem o tym wszystkie osoby ze stowarzyszenia pocztą elektroniczną, następnie wysłałem pismo, że występuje ze stowarzyszenia. Decyzja nie będzie wpływała na cele, które miałem zasiadając w radzie, a które wynikały z programu wyborczego i idei, które przyświecają tezom miejskim. Nie ma to żadnego wpływu na działalność w radzie miasta i zamierzam dalej działać na rzecz miasta i mieszkańców, a także realizować projekty, które były założone od początku – wyjaśnił dla ZielonaNews.pl radny P. Zalewski.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Teraz założą Koło Radnych „Piaskarze” – Nestorowicz, Zalewski i Ronowicz. I będą aktywnie sypać piach w tryby funkcjonowania miasta.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here