Radny chce sygnalizacji świetlnej przy szkole. Urząd: nie planuje się

2
555
fot. Google Maps

Radny Sławomir Kotylak złożył do magistratu interpelację w sprawie budowy przy szkole w Chynowie sygnalizacji świetlnej z radarowym pomiarem prędkości. Urząd miasta odpowiada, że nie przewiduje takiej inwestycji.

– Składam interpelację w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej wzbudzanej z radarowym pomiarem prędkości w pobliżu szkoły Zespół Edukacyjny nr 1 im. Jeana de La Fontaine’a w Chynowie – interpeluje radny. Podkreśla, że taka inwestycja jest potrzebna z uwagi na bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczającej do tutejszej szkoły.

Jedziesz za szybko? Zatrzyma Cię czerwone światło
Radny ma też pomysł, jak taka sygnalizacja miałaby działać. Miałaby być wyposażona w urządzenia mierzące prędkość pojazdów zbliżających się do przejścia dla pieszych. – Gdy pojazd będzie poruszał się z dozwoloną prędkością, wówczas świecić będzie się światło zielone. W przypadku, gdy będzie jechał powyżej prędkości zaprogramowanej, sygnalizacja włączy czerwone światło. Kierujący pojazdem będzie zobligowany zatrzymać się bądź znacznie zwolnić prędkość pojazdu, aby zapaliło się światło zielone – informuje radny.

Co na to urząd miasta?
Magistrat podkreśla, że takie zadanie nie jest przewidziane w w budżecie i nie planuje się w najbliższych latach jego prowadzenia. – Wynika to z faktu, że przejście położone jest na płytowym progu zwalniającym, który skutecznie ogranicza prędkość kierowców – informuje urząd miasta.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

 1. „(…) Radny zgłasza potrzebę uruchomienia sygnalizacji świetlnej przy szkole.
  Urząd: nie planuje się w najbliższych latach wprowadzenia w życie takiej sygnalizacji (…)”

  Czy to nos jest dla tabakiery – czy tabakiera dla nosa? 😀

  Czy po przeczytaniu tego ktokolwiek jeszcze chełpi się i jest dumny z tego, że od 1989 mamy w Polsce wolnoś”? Celowo napisałem słowo wolność bez „ć” na końcu. Jaki naród – taka wolnoś.
  Wszyscy tak chętnie śmiejemy się na filmach i serialach Bareji, wyśmiewających PRL.
  A co od roku 1989 się zmieniło?
  Nazwy?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here