Radny chce by ten przejazd został zlikwidowany. Co na to magistrat?

0
562
fot. Google Maps

Radny Sławomir Kotylak interpelował w sprawie likwidacji przejazdu rowerowego w poziomie przy ul. Wojska Polskiego. Zdaniem radnego nie zapewnia on rowerzystom odpowiedniego bezpieczeństwa. Magistrat obecnie nie przewiduje likwidacji przejazdu. Ale w planach taka zmiana jest.

Radny Kotylak w sprawie przejazdu interpelował po raz drugi. W przypadku pierwszej interpelacji otrzymał informację, że magistrat przeanalizuje i sytuację i podejmie decyzję. Teraz dopytuje, czy została już podjęta. Jak się okazuje magistrat wyjaśnia, że póki co żadne zmiany nie są przewidziane. Ale tylko do czasu, bo kiedy zostanie przebudowane pobliskie skrzyżowanie, sytuacja ma się zmienić.

Przebudowa skrzyżowania przy ul. Wojska Polskiego i ul. Krętej

W związku z rozbudową osiedla mieszkaniowego przy ul. Krętej planowana jest przebudowa ul. Wojska Polskiego i ul. Krętej wraz z przejazdem rowerowym, po czym istniejący przejazd zostanie zlikwidowany – informuje urząd miasta.

Audyt BRD

Radny dopytywał także, że planowane jest zlecenie audytu przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej w kontekście skuteczności oświetlenia tych miejsc. Urząd wyjaśnia, że w planach nie ma zlecenia audytu. – Bezpieczeństwo w zakresie skuteczności oświetlania przejść dla pieszych analizowane jest na bieżąco i w marę możliwości jego bezpieczeństwo jest podnoszone – wyjaśnia magistrat.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here