Radny chce budowy zatoczki autobusowej, żeby było bezpiecznie. Co na to miasto?

0
431
fot. ZielonaNews.pl

Radny Sławomir Kotylak złożył interpelację w sprawie budowy zatoczki autobusowej na ul. Zdrojowej w Zielonej Górze. Jej powstanie uzasadnia zwiększeniem bezpieczeństwa osób wysiadających z autobusu. 
Zatoczka autobusowa by było bezpieczniej

Składam interpelację w sprawie budowy zatoczki autobusowej na ul. Zdrojowej,
skrzyżowanie z ul. Sulechowską, która przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa
osób wysiadających z autobusu podczas przechodzenia przez jezdnię na drugą
stronę ulicy. Zatoka ma tę zaletę, że pozwala odseparować wsiadanie/wysiadanie pasażerów od ruchu innych pojazdów i eliminuje ryzyko czołowego zderzenia przy omijaniu autobusu – pisze w interpelacji radny S. Kotylak.

Miasto nie ma pieniędzy na ten cel
W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że miasto nie dysponuje środkami finansowymi na ten cel. – Niestety z uwagi na ograniczone środki finansowe nie planuje się budowy zatoki autobusowej w najbliższym czasie. Chciałbym jednocześnie wyraźnie podkreślić, że wskazane przez Pana Radnego zagrożenie wynikające z czołowego zderzenia przy wymijaniu autobusu jest absolutnie zakazane poprzez istniejące oznakowanie poziome Znak P-4 „linia podwójna ciągła”, która rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię oraz najeżdżania na nią – wyjaśnia prezydent miasta Janusz Kubicki.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here