Radna pyta o szkołę przy ul. Energetyków: Kto jest właścicielem gruntów, ile kosztuje? Miasto odpowiada

5
942
fot. ZielonaNews.pl

Radna Anita Kucharska-Dziedzic z Ruchu Miejskiego Zielona Góra podczas ostatniej sesji rady miasta zgłosiła kilka interpelacji. Dotyczyły one Zespołu Edukacyjnego nr 10, który powstaje przy ul. Energetyków, a także SP 11 i Akademii Talentów. Pytała o koszty inwestycji, o własność terenu, na którym powstanie szkoła, a także  między innymi o salę i stołówkę.

ZE nr 10. Radna dopytuje o szczegóły

Ile kosztuje budowa nowej szkoły i z jakich środków jest finansowana – dopytuje A. Kucharska-Dziedzic. W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że koszt przebudowy, nadbudowy, rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynków biurowo-magazynowych na Zespól Edukacyjny zgodnie z zawartą umową z Wykonawcą PPUiH Agrobex wynosi 27 402236,33 zł brutto.  – Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą m.in. z umowy kredytowej z bankiem BGK – wyjaśnia urząd miasta. Właścicielem gruntów, na którym jest szkoła jest spółka KTBS. – Czy w Zespole Edukacyjnym nr 10 będzie stołówka, sala gimnastyczna – dopytuje radna. Magistrat zapewnia, że stołówka została zaprojektowana w nowym obiekcie, a sala gimnastyczna ma zostać wybudowana do 1 września 2020 roku.

Co z SP 11 i Akademią Talentów?

Radna chciała wiedzieć także, kiedy zostaną kupione kotary na salę gimnastyczną, które umożliwiłyby przeprowadzenie zajęć WF dla trzech klas równocześnie w SP11. Urząd miasta zapewnił, że w najbliższym czasie tak się stanie. Zahaczono także o temat komunikacji zarówno przy nowym obiekcie szkolnym, jak i przy istniejącej Akademii Talentów. Magistrat tłumaczy, że jeśli chodzi o czteropasmową ul. Batorego to trwają prace i uzgodnienia dotyczące nowego przejścia. Zapewnia także, że Przy ZE nr 10 będą miejsca parkingowe. Departament Zarządzania Drogami planuje z kolei by w rejonie ulic Mechaników i Konstruktorów zadbać o dobudowę fragmentu chodnika i wyznaczyć przejścia. Chodzi o to m.in. by dzieci klas 1-3 idące na apel do SP 11 miały dogodne przejście do szkoły. Jednocześnie magistrat zastrzega, że nie będzie zmian przy przejściu dla pieszych w pobliżu ronda Eckherta. Poniżej znajdziecie w całości interpelacje radnej i odpowiedzi magistratu.

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Pani Radna A.K-D martwi się pewnie o “swoją” szkołę Montessori, która jest nieopodal 🙁

  2. A komuś przyszło na myśl, by sprawdzić, czy dzieci powinny mieć nad głowami promieniowanie elektromagnetyczne w postaci przekaźników GSM ? Czy obiekty o takim przeznaczeniu nie powinny być pozbawione takich urządzeń ?

  3. Tak mi się zdaje, że Pani Radna A.K-D przejęła w Radzie miasta rolę radnego N z SLD.
    Tylko robi to z gracją blondynki.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here