Radna domaga się wycinki suchych i martwych drzew w mieście

1
463
fot. Zielonanews.pl

Wycinka drzew w mieście zwykle budzi kontrowersje. Niektóre wycinki są jednak konieczne z uwagi na stan drzew. O usunięcie drzew martwych, zagrażających ruchu drogowemu pytała radna Bożena Ronowicz.

Czytaj dalej za reklamą —> 


Konieczne kolejne wycinki

– Wycinamy w Zielonej Górze bardzo dużo drzew, drzew żyjących. Jest teraz czas by wyciąć drzewa martwe, suche, które już teraz już teraz są zagrożeniem w ruchu drogowym. Takie suche drzewa są przy ul. Ptasiej, w centrum miasta oraz duży okaz na Chynowie.

Czytaj dalej za reklamą —>W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, jakie są zasady wycinki drzew w mieście. I tak, usunięcie drzew następuje na wniosek właściciela lub posiadacza terenu za zgodą właściciela. W przypadku drzew rosnących na terenie będących własnością Gminy Zielona Góra, decyzje zezwalające na usunięcie drzew wydaje Marszałek Województwa Lubuskiego. – W przypadku zagrażających drzew przydrożnych informuję, że w 2017 roku sporządzony został “Przegląd drzew przyulicznych z uwzględnieniem drzew obumarłych, zamierających i zagrażających bezpieczeństwu w pasach drogowych w Zielonej Górze”. Na jego podstawie sporządzono wnioski o wydanie decyzji na wycinkę oraz wystąpiono do właściwego organu o wydanie zezwolenia na ich usunięcie a otrzymane decyzje przekazano do ZGK Sp. z o.o. celem ich realizacji. Drzewa te są sukcesywnie usuwane z terenów należących do Miasta Zielona Góra – wyjaśnia Krzysztof Kaliszuk wiceprezydent miasta.PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. A co robi straż miejska?
    Może by tak ten Kaliszuk zmobilizował SM do tego, aby patrzyli trochę wyżej niż czubki butów.
    A potem będzie wielka akcja, jak takie uschnięte drzewo zrobi komuś krzywdę.
    Wtedy do kamery wszyscy miejscy będą pleść dyrdymałki w stylu……

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here