R. Biedroń chce zamknąć kopalnie, ulepszyć komunikację, inwestować w żłobki

5
960
fot. ZielonaNews.pl

– Jesteśmy ponownie, zgodnie z obietnicą. To jest drugi dzień naszej trasy. Wiosna w tym roku przyszła wcześniej. Przyjechaliśmy, żeby spotkać się z mieszkańcami województwa lubuskiego. Obiecałem, że wrócę tutaj by pokazać wam nasz program i jesteśmy ponownie, by dziś podczas konwencji porozmawiać o tym ważnym dla rozwoju polskim regionu – mówił dziś Robert Biedroń i zachwalał Anitę Kucharską-Dziedzic, która z ramienia Ruchu Miejskiego Zielona Góra trafiła do rady miasta, a teraz jest także koordynatorem partii na terenie województwa. – Jest to moja przyjaciółka, która mi imponuje i inspiruje mnie swoją odwagą, determinacją, która dużą część swojego życia poświęciła temu, żeby Polakom żyło się lepiej. Zielona Góra potrzebuje odważnej polityki. Prezydent Zielonej Góry potrzebuje, czuć oddech na swojej szyi- przekonywał Biedroń.

Bliżej ludzi walcząc o czyste powietrze, zieleń, komunikację i przedszkola

W województwie lubuskim stworzyli w 14 powiatach struktury. – Jesteśmy przygotowani by zejść jeszcze niżej. Razem z mieszkańcami rozmawiać tam, gdzie często politycy nie działają, gdzie ich nie ma, gdzie biura poselskie nie działają. Chcemy by tam zawitała wiosna – mówił lider partii Wiosna. Wśród postulatów partii znajduje się walka zatłoczeniem komunikacyjnym. – Miasta są zapchane. Jeśli chodzi o mieszkańców to mamy dwa razy więcej samochodów niż w Nowym Yorku. To pokazuje, że mamy słaby transport publiczny i przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu jest jedną z najważniejszych kwestii w naszym programie – mówiła dziś A. Kucharsa-Dziedzic. W tym m.in. upatrywała przyczynę słabego rozwoju woj. lubuskiego pod kątem wynagrodzeń. – Średnia wynagrodzeń jest jak na ścianie wschodniej a nie zachodniej – mówiła Kucharska-Dziec.  Kolejnym punktem programy jest dbałość o zieleń. – Potrzebna jest zwiększona ochrona przyrody. Ochrona wielkich terenów leśnych jest punktem naszego programu.  Ważne jest dla nas czyste powietrze – mówiła A. Kucharska-Dziedzic. A Biedroń podkreślał, że czuć smog w powietrzu w Zielonej Górze. Sposobem na wyeliminowanie zanieczyszczeń jest likwidacja opalania węglem, finansowanie wymiany tzw. kopciuchów. – Zamiast tworzyć i budować kopalnie, trzeba postawić na to co daje nam natura, czyli wiatr i słońce – mówiła Kucharska-Dziedzic. Biedroń wysunął także śmiałe postulaty związane z zamknięciem kopalni węgla. Tłumaczył, że to ogromna oszczędność. Oszczędność tak wielka, że teraz wszyscy górnicy mogli by już do końca życia być na emeryturze. Mało tego pieniędzy w budżecie byłoby więcej, bo zdaniem Biedronia, nie będzie trzeba leczyć 45 tys. osób, które rok rocznie chorują z powodu zanieczyszczenia powietrza.

Kolejnym ważnym postulatem partii Wiosna jest zapewnienie wszystkim dzieciom miejsc w żłobkach i przedszkolach. – Jest to dla nas szalenie istotne. Jest to możliwe m.in dzięki współpracy z niepublicznymi jednostkami – wyjaśnia Kucharska-Dziedzic. Liderzy partii podkreślali, że ważne jest także rozdział państwa od kościoła. Do kogo są kierowane postulaty? Do każdego, bo jak twierdzi nie dzieli ludzi na lepszy i gorszy sort.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jak ten człowiek po zamknięciu kopali chciałby zmodernizować elektrownie opalane węglem (pewnie najlepiej z dnia na dzień), które w pewnej mierze przeszły już gruntowane modernizacje np. Turoszów koło Zgorzelca gdzie w instalacji mokrego odsiarczania spalin zamiast dymu efektem ubocznym spalania jest gips. W moim mniemani jest to grupa chcąca coś zdziałać a nie wiem jak s ie za to zabrać.

  2. Na szczęście zbyt wiele sympatyków nie przyszło może jakieś 20 osób, mamy już dobre władze nie potrzebujemy innej zimnej wiosny.

  3. Lewak i jego utopie…. nie, dziękujemy. Rządzicie już w takich krajach jak upadła Wenezuela, bezrobotna Grecja czy zdegenerowana Szwecja. U nas to nie przejdzie – np pasaran komuchy !

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here