Punkt skupu – sprzedaż i kupno palet dla każdego

0
957
fot. materiały prasowe

Transport i magazynowanie towarów stały się znacznie prostsze dzięki zastosowaniu palet. Z palet powszechnie korzystają firmy spedycyjne, hurtownie, magazyny i sklepy. Przydają się w każdym miejscu, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością produktów lub produktami o znacznych gabarytach czy też nieporęcznych kształtach. Palety mogą być naprawiane, ale w niektórych firmach kupuje się nowe. Czy stare palety można gdzieś sprzedać?

Jak funkcjonuje punkt skupu?

Można powiedzieć, że dobrze prowadzony skup palet w Poznaniu ma szansę generowania zysków. Właściwie punkt skupu jest całkiem dobrym pomysłem na biznes, ponieważ istnieje mnóstwo firm, które nieustannie używają palet – chętnie sprzedają stare, ale też kupują nowe lub używane. Firmy transportowe, magazyny, hurtownie i sklepy wielkopowierzchniowe są stałymi klientami. Do punktów skupu można oddać zużyte palety, które są następnie odsprzedawane kolejnym klientom. Firma zarabia na różnicach pomiędzy ceną, za którą odkupuje palety a ceną sprzedaży. Działa jako swoisty pośrednik między klientami. W punktach skupu sprzedaż palet nie dotyczy wyłącznie palet używanych – niektóre firmy oferują również nowe. Palety są materiałem wielokrotnego użytku, pod warunkiem że zostaną odpowiednio przygotowane do odsprzedaży. Jeśli mają widoczne mankamenty, muszą zostać naprawione. Należy na to zwrócić szczególną uwagę, gdy chodzi o skup palet euro. Firmy bez odpowiedniej licencji nie mogą podejmować się ich naprawy.

 

Przekazanie palet do punktu skupu – czy to się opłaca? 

Gdy paleta przestaje być już potrzebna lub jest wymieniana na solidniejszą, a nadal nadaje się do użytku, warto oddać ją do firmy zajmującej się skupem. Przekazując zbędne palety nie zarobi się wiele, ale lepsza niewielka ilość pieniędzy niż żadna. Zamiast pieniędzy można też uzyskać lepsze palety, ale w niższej cenie. Jest to opłacalna propozycja dla firm, które nie mogą obyć się bez palet. W ofercie Skupu Palet Tefra można znaleźć palety różnej klasy, dzięki czemu każdy może dostosować wybór do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

 

Jakie palety są dostępne w punkcie skupu? 

Odwiedzając skup palet, powinno się mieć pewność, że nawet palety najniższej klasy nadają się do ponownego użytku. Firmy tego typu przyjmują warianty utrzymane w świetnym stanie, ale również zniszczone, wymagające naprawy, ponieważ klientowi, który je przyniósł zapłacą mniej, a sami nie poniosą wysokiego nakładu pracy, aby przywrócić je do odpowiedniego stanu, co przełoży się na profity finansowe ze sprzedaży. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić opinie o danym skupie, aby mieć pewność, że firma naprawdę dba o dostarczanie towaru odpowiedniej jakości.

 

Jakość palet – jakiemu punktowi skupu zaufać? 

Warto zwrócić uwagę, czy palety w punkcie skupu są odpowiednio przechowywane. Powinny znajdować się w miejscu, gdzie nie grozi im zamoknięcie czy zawilgocenie. Powinny też być odpowiednio zabezpieczone.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here