Przytulne mieszkanie na sprzedaż

0
506
fot. materiały prasowe

Marzy ci się własne, choćby dwupokojowe mieszkanie? Nagłówki internetowych artykułów, zaczynające się od słów mieszkanie na sprzedaż, wzbudzają w tobie dreszczyk emocji? To znak, że czas poszukać swoich czterech kątów. Zakup mieszkania to często jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Mieszkanie jest niemałym przedsięwzięciem, dlatego decyzja o zakupie, powinna być przemyślana. Wybór nie jest łatwy, związany dodatkowo z zaciągnięciem niemałego kredytu. Kilkupokojowe mieszkanie pochłania często całe oszczędności.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie własnego mieszkania?

Przytulne mieszkanie to marzenie niemal każdego z nas. Widząc w Internecie hasło mieszkanie na sprzedaż Warszawa należy jednak spokojnie podejść do tematu. Zapoznać się z dostępną ofertą, rozeznać ilu pokojowe mieszkanie jest nam potrzebne oraz, czy jego położenie jest dla nas bardzo istotne. Dla jednych mieszkanie na pierwszym piętrze trzypiętrowego budynku będzie kłopotliwe, innych zachęci do zakupu. Trzypokojowe mieszkanie spodoba się rodzinie z dziećmi, a małe mieszkanie na sprzedaż, zauroczy świeżo upieczonych małżonków.

Różne ważne kwestie, czyli przytulne mieszkanie na sprzedaż

Niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym, czy wybieramy rynek pierwotny, przed decyzją o zakupie trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze spójrzmy na temat globalnie. Zwróćmy uwagę na cały budynek, w którym znajdują się mieszkania na sprzedaż. Ważne jest pierwsze wrażenie. To jak wygląda klatka schodowa i elewacja, czy okolica jest zadbana i zielona oraz, czy w pobliżu znajdują się interesujące nas lokale usługowe. Dla jednych ważne będzie, czy mieszkanie znajduje się w pobliżu szkoły, a dla innych jego odległość od komunikacji miejskiej.

Wszystkie wymienione elementy są ogromnie ważne, będą towarzyszyły nam na co dzień i znacząco wpłyną na komfort życia. Jeśli czeka nas budowa domu, spotka nas analogiczna sytuacja. Okolica i jej zagospodarowanie powinny determinować nasze mieszkaniowe decyzje.

Jeśli chcemy poznać więcej szczegółów o powstającym bloku, czy mieszkaniu w zabudowie szeregowej, musimy udać się do biura sprzedaży. Na pewno wielokrotnie widzieliście kontenery na budowę ustawione tuż obok nowo powstającego osiedla. To właśnie tam mieszczą się tymczasowe biura sprzedające lokale mieszkalne i usługowe. Takie kontenery biurowe to świetne, mobilne rozwiązanie.

Diabeł tkwi w szczegółach. Mieszkanie musi być bezpieczne.

Kolejny istotny element, kryjący się pod hasłem mieszkania na sprzedaż lub dom na sprzedaż, to szczegóły techniczne lokali. Bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę na elewację i ocieplenie budynku. Między innymi od tego zależeć będą nasze rachunki za ogrzewanie. Mieszkanie na sprzedaż nie powinno budzić naszych podejrzeń. Jeśli na ścianie widoczny jest grzyb, powinna się nam zapalić czerwona lampka.

Podobnie w sytuacji, kiedy stan instalacji elektrycznej, pozostawia wiele do życzenia. Jeśli oglądana nieruchomość znajduje się na ostatnim piętrze bloku, musimy sprawdzić dach. W tym celu zawsze udajemy się do administratora budynku, który przedstawi nam rzeczywisty stan lokalu. Nieszczelny dach niesie za sobą wiele problemów. Ulewne dni mogą sprawić, że dach zacznie przeciekać. W konsekwencji na naszym suficie pojawią się zacieki i odparzenia. To problem i koszt, którego możemy uniknąć.

Mieszkanie na rynku wtórnym? Nie bój się negocjacji!

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym warto zwrócić uwagę na jego realny koszt. Ogłoszenia, bardzo często, zawierają zawyżone ceny. Sprzedawcy w sten sposób przygotowują się do negocjacji z potencjalnym klientem. Idąc na spotkanie trzeba dobrze przygotować się do rozmowy. Aby móc wynegocjować niższą stawkę warto mieć ukrytych kilka argumentów. Przed rozmową warto sprawdzić, jakie są ceny mieszkań położonych w najbliższej okolicy. W Internecie dostępnych jest wiele raportów i specjalistycznych analiz.

Na spotkanie można przyjechać odrobinę wcześniej, a zaoszczędzony czas wykorzystać na wizję lokalną i krótki spacer po okolicy. Dzięki temu dowiemy się co jest w zasięgu naszej ręki, a czego brakuje. Sprawdzimy dostępność miejsc postojowych oraz zakres terenów zielonych.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here