Przyjeżdża Wojciech Mann. Chętnych jest tak dużo, że trzeba zmienić miejsce spotkania

1
3117
fot. Marcin Mann

28 listopada do Zielonej Góry przyjeżdża znany dziennikarz telewizyjny i radiowy Wojciech Mann. Pierwotnie spotkanie z nim zaplanowano w sali im. Janusza Koniusza w WiMBP. Ale z uwagi na ogromne zainteresowanie wydarzenie zostało przeniesione do sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego.Każdy się zmieści

Spotkanie zostało przeniesione z uwagi na to, że mieliśmy większe zapotrzebowanie mieszkańców nie tylko Zielonej Góry, ale okolic. W sali Janusza Koniusza dysponujemy tylko 180 miejscami, dlatego też przenieśliśmy to wydarzenie do sali kolumnowej, gdzie jest dostępnych ponad 300 miejsc – poinformowała nas Anna Urbańska z WiMBP w Zielonej Górze. W związku z przeniesieniem miejsca spotkania nie trzeba ubiegać się o bezpłatne miejscówki. – Liczymy na to, że dla wszystkich zainteresowanych wystarczy miejsc. Wystarczy przyjść. Zapraszamy do udziału – zachęca A. Urbańska.9. Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej – Proza Poetów

Spotkanie z Wojciechem Mannem odbywa się w ramach 9. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej – Proza Poetów, który rozpoczął się we wtorek, 12 listopada.

Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej będzie trwał cały miesiąc. Organizatorzy przygotowali szereg spotkań z pisarzami, autorami wielu bestsellerów, poetami i dziennikarzami. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie powieść kryminalna i literatura faktu. W kolejnych tygodniach gośćmi Festiwalu będą: Marcin Wroński, Małgorzata Chomont, Elżbiera Wancław-Chłopik, Małgorzata Rejmer. Poniżej znajdziecie program festiwalu.Dokładny program Festiwalu znajduje się na stronie internetowej Biblioteki: www.biblioteka.zgora.pl

PROGRAM FESTIWALU:

19 LISTOPADA / WTOREK
GODZ. 18.00, SALA IM. JANUSZA KONIUSZA

Spotkanie autorskie z MARCINEM WROŃSKIM, pisarzem i dramaturgiem, autorem popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim.
PROWADZENIE: AGNIESZKA SOBIAK.

20 LISTOPADA / ŚRODA
GODZ. 18.00, SALA IM. JANUSZA KONIUSZA

WIECZÓR FLAMANDZKI – spotkanie przedstawicieli redakcji „G.” (dawniej „Gierik & Nieuw Vlaams Tijdschrif”) oraz belgijskich poetów: Richarda Foqué, Els Moors, Michaëla Vandebrila z redakcją pisma „Pro Libris”. Spotkanie połączone z promocją najnowszego numeru 68-69/2019 kwartalnika literacko-kulturalnego „Pro Libris”. PROWADZENIE: CZESŁAW SOBKOWIAK i AGNIESZKA GINKO-HUMPHRIES z udziałem członków redakcji „Pro Libris” oraz autorów regionalnych.

21 LISTOPADA / CZWARTEK
GODZ. 18.00, SALA IM. JANUSZA KONIUSZA

WYDAWNICTWO ANAGRAM PREZENTUJE – spotkanie z wydawcą MAGDALENĄ KOPERSKĄ
i poetką MAŁGORZATĄ CHOMONT. Promocja debiutanckiego tomiku wierszy Dopóki ptaki śpiewają połączona z otwarciem wystawy fotograficznej autorstwa Małgorzaty Chomont.

26 LISTOPADA / WTOREK
GODZ. 18.00, MEDIATEKA GÓRA MEDIÓW

Spotkanie autorskie z zielonogórską poetką ELŻBIETĄ WANCŁAW-CHŁOPIK oraz promocja jej tomiku poetyckiego Gdzie są cienie.
PROWADZENIE: SANDRA STEMPNIEWSKA.

28 LISTOPADA / CZWARTEK
GODZ. 18.00, SALA IM. JANUSZA KONIUSZA

Spotkanie z WOJCIECHEM MANNEM, polskim dziennikarzem muzycznym, satyrykiem, aktorem, pedagogiem, autorem tekstów piosenek i książki Artysta. Opowieść o moim ojcu.
Prowadzenie: KRYSTIAN NEHREBECKI.

1 GRUDNIA / NIEDZIELA
GODZ. 17.00, SALA IM. JANUSZA KONIUSZA

WIECZÓR POEZJI ANNY TOKARSKIEJ w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze – wiersze poetki czyta ROMANA FILIPOWSKA, aktorka. Gospodarz Salonu: Andrzej Buck.
Podczas wieczoru odbędzie się prezentacja wznowionego tomu wierszy Anny Tokarskiej.

5 GRUDNIA / CZWARTEK
GODZ. 18.00, SALA IM. JANUSZA KONIUSZA

BENEFIS ALFREDA SIATECKIEGO – jubileusz 50-lecia pracy twórczej prozaika, publicysty, reportażysty, autora słuchowisk, dziennikarza, redaktora.

12 GRUDNIA / WTOREK
GODZ. 18.00, SALA IM. JANUSZA KONIUSZA

Spotkanie autorskie z MAŁGORZATĄ REJMER, pisarką, reportażystką. W 2019 roku jej powieść Błoto słodsze niż miód została wyróżniona Paszportem Polityki w kategorii Literatura oraz była nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Prowadzenie: ANDRZEJ BUCK

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here