Przygotuj maszyny rolnicze na nadejście wiosny

0
153
przygotujmaszynyrolniczenanadejsciewiosny-zenox-pl
fot. materiały prasowe zenox.pl

Od wczesnej wiosny do późnej jesieni w gospodarstwie trwają intensywne prace związane z uprawą roli. Życie rolnika rozpoczyna się o świcie, a kończy długo po zmierzchu i pozostawia niewiele czasu na sen, nie wspominając o długoterminowym planowaniu, dotyczącym szczególnie maszyn i urządzeń pracujących w gospodarstwie. Dopiero, kiedy przychodzi zima i miesiące rolnego przestoju, można zadbać o wszystko, o czym nie myślało się wcześniej. Do tych kwestii należą przeglądy maszyn rolniczych, zabezpieczenie kół, weryfikacja i wymiana płynów eksploatacyjnych oraz przeglądy akumulatorów. Prace te są niezbędne, aby na wiosnę bez opóźnień rozpocząć pracę na roli.

Zabezpieczenie maszyn rolniczych przed skutkami zimy

Przede wszystkim, maszynom i urządzeniom rolniczym, zapewnić należy odpowiednie przechowywanie i przezimowanie. Założywszy, że nie będą one używane i odpalane przez kilka miesięcy, miejsce to musi być zabezpieczone przed wilgocią, która jest podstawową przyczyną korozji części metalowych lub – jeżeli zabezpieczenie przed wilgocią nie jest możliwe – miejsce to musi mieć odpowiednią wentylację. Cyrkulacja powietrza, osiadanie i odparowywanie wody z narażonych na korozję powierzchni, pozwala uchronić przed nią maszyny rolnicze.

Mówiąc o zabezpieczeniu kół, należy mieć na uwadze głównie zabezpieczenie opon maszyn rolniczych przed wpływem niskich temperatur. Składowane urządzenia oraz odpowiednio zaparkowane maszyny rolnicze nie powinny stać bezpośrednio na zimnym podłożu. Dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w drewniane palety, które powinny wytrzymać ciężar maszyn i urządzeń, a skutecznie odizolują opony od niskich temperatur przenikających od nieizolowanego podłoża.

Przed nastaniem chłodów należy również wymienić płyny w układach maszyn rolniczych na zimowe. Trzeba mieć na uwadze, że woda w układzie chłodniczym lub płyny do spryskiwaczy zamarzają w ujemnych temperaturach, przez co zwiększają swoją objętość. Takie zmiany mogą doprowadzić do pęknięć i rozszczelnień układów.

Jeśli zaś chodzi o akumulatory, przed pozostawieniem maszyny rolniczej w bezruchu na kilka zimowych miesięcy, należy go całkowicie naładować. Zapobiega to jego zasiarczeniu, co jest bardzo szkodliwe dla akumulatorów i może skutkować koniecznością ich wymiany.

Na wiosnę warto się zaopatrzyć

Zima to również ten czas w życiu rolnika, kiedy ma możliwość i wolne chwile, aby uczestniczyć w targach i wystawach rolniczych, przeglądać strony internetowe dobrych sklepów, planować przyszłoroczne uprawy oraz zaopatrzyć się w brakujące lub dodatkowe akcesoria i maszyny. Obecnie, wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w sieci, gdzie również jest możliwość dokonania w prosty sposób wszelkich zakupów. Spośród sklepów rolniczych on-line bardzo pozytywnie wyróżnia się ZENOX.pl, internetowy supermarket rolniczy.

Wszystko w jednym miejscu

Sklepy internetowe to miejsca, gdzie rolnik kompleksowo zaopatrzy się we wszystkie artykuły, jakich może potrzebować na nowy sezon. Sklep rolniczy ZENOX.pl oferuje swoim klientom wybór z ponad dwustu tysięcy produktów. Doradcy są przeszkoleni w zakresie przeznaczenia i obsługi sprzedawanych towarów, dzięki czemu pomagają w wyborze poprzez różne kanały kontaktu: telefonicznie, mailowo oraz za pomocą komunikatorów mediów społecznościowych. Sklep pozwala na zwrot zakupionych towarów w ciągu aż stu dni od daty dokonania zakupu, budując w ten sposób trwałą, opartą na wzajemnym zaufaniu relację z klientem. Każdy rolnik może liczyć na darmową dostawę przy złożeniu zamówienia na kwotę minimalną w wysokości stu pięćdziesięciu złotych oraz na atrakcyjne promocje i rabaty, którymi sklep pokazuje, że zależy mu na wszystkich swoich klientach. Na stronie internetowej www.ZENOX.pl klienci znajdą części zamienne do maszyn rolniczych, narzędzia i wyposażenie rolniczego warsztatu, oprzyrządowanie hydrauliczne, a nawet zabawki dla dzieci. Wszystko w przystępnych cenach, z błyskawiczną wysyłką i atrakcyjnymi warunkami zwrotu. ZENOX.pl jest miejscem, gdzie rolnik może się przygotować do nowego sezonu, bez obaw o jakość, sprawność i stan kupowanych artykułów.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here