Przy ul. Batorego rozebrano drogę. Co tu się dzieje? (ZDJĘCIA, FILM)

1
4808
fot. ZielonaNews.pl

Przy ul. Batorego od kilku dni pracują budowlańcy. Nawierzchnia drogi została usunięta. Teren jest ogrodzony. – Co tu powstanie – pytają nas Czytelnicy. Jak się okazuje będą tutaj nowe miejsca parkingowe. – Wykonawca ma termin do 30.06.2020 na wykonanie wszelkich prac budowlanych, a wykonanie nawierzchni parkingu ul. Batorego wg harmonogramu prac wykona do końca marca br – poinformowała nas Hanna Matlakiewicz z Biura Budowy Dróg w urzędzie miasta.

Kilkadziesiąt miejsc parkingowych

32 miejsca parkingowe mają powstać na tym ternie w ramach programu „Parkingi 1000+”. To drugi etap prac, w ramach którego łącznie na terenie Zielonej Góry ma powstać ponad 200 parkingów. Inwestycja kosztuje 1.789.882,20 zł a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane GRAN-BUD Izabela Krępa.

Zniszczona droga. Będzie wyższy komfort

Do tej pory ruch na tej drodze był ruch jednostronny. Wjazd był od strony ul. Technologów, wyjazd od strony ul. Rzeźniczaka. Droga miała liczne ubytki i była zniszczona. Pojawienie się parkingów i modernizacja tego miejsca z pewnością wpłynie na komfort mieszkańców.

Parkingi z kostki

Zgodnie z danymi techniczny szerokość jezdni manewrowej ma wynieść 5 metrów. Powstaną tutaj 32 miejsca postojowe, w tym 2 dla niepełnosprawnych. Szerokość miejsca postojowego wyniesie 2,45 m (a 3,6 metra dla osób niepełnosprawnych). Długość miejsca postojowego wyniesie 5 metrów. Nawierzchnie jezdni oraz miejsc postojowych zaprojektowano z kostki betonowej typu behaton w kolorze szarym dla jezdni oraz grafitowym dla miejsc postojowych. Ponadto w ramach inwestycji należy wykonać chodnik dla pieszych o szerokości min. 2,0 m zlokalizowany wzdłuż jezdni ul. Stefana Batorego dodatkowo po zachodniej stronie projektowanego parkingu należy wykonać utwardzenie terenu.

Czytaj dalej za galerią zdjęć —–>

II etap programu Parkingi 1000 +

W ramach inwestycji część parkingów już powstało (choćby na os. Pomorskim, czy Wagmostawie).  Inne czekają jeszcze na realizację. Miejsca parkingowe mają powstać do czerwca tego roku.

 

III etap programu „Parkingi 1000+”

Miasto przystąpiło także do III etapu budowy parkingów w ramach programy „Parkingi 1000+”. – W pierwszej wybudowane zostaną miejsca parkingowe w pasach drogowych. Powstaną aż 303 nowe miejsca parkingowe – informował urząd miasta. Poniżej znajdziecie lokalizację tych miejsc.

 

III Etap Parkingi 1000+
fot. Urząd Miasta Zielona Góra

1 KOMENTARZ

  1. Idź i zaparkuj jeden z drugim na placu Słowiańskim .Wszyscy w sądzie siedzą,czy jak?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here