Przy pomniku Bachusa pojawią się wiśnie ozdobne. Gdzie jeszcze będą nowe nasadzenia?

0
328
fot. ZielonaNews.pl

W pobliżu pomnika Bachusa w kilku miejscach została zerwana kostka brukowa. To tu mają  pojawią się ozdobne wiśnie. – Zakład Gospodarki Komunalnej nowy rok rozpoczyna pracami na deptaku. Oznacza to, że nasza misja zazieleniania miasta trwa. Wszędzie gdzie możemy zrywamy beton i sadzimy, drzewa, byliny, kwiaty – informuje Agnieszka Miszon z ZGK.
Wiśnie ozdobne przy pomniku Bachusa w Zielonej Górze

Pomnik Bachusa będzie okalać 7 wiśni ozdobnych. Kolejne mają być posadzone przy ul. Żeromskiego. –  Będą to wiśnie w odmianie plena. Nie mają owoców, pełnią funkcję ozdobną. To rośliny botaniczne, które nie występują dziko. Są wytrzymałe na warunki miejskie i dedykowane do przestrzeni zurbanizowanej. Pięknie kwitną na biało z lekkim odcieniem różu, a jesienią mają wyrazisty pomarańczowy i czerwony kolor. Najnowsze nasadzenia przy pomniku Bachusa pojawią się na wniosek radnego Andrzeja Brachmańskiego – wyjaśnia A. Miszon.

Nowe nasadzenia w Zielonej Górze
To jednak nie koniec. Kolejne drzewa pojawią się także przy planetarium Wenus. Tu ma być odnowiona historyczna aleja lip. Nowe drzewa pojawią się również przy Wieży Głodowej.  – Na ul. Mickiewicza, obok kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej, ZGK posadzi też trzy głogi szkarłatne odmiany Paul’s Scarlet -wymienia A. Miszon.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here