Przewrócił skradzionego z Niemiec busa i uciekł

0
274
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który spowodował zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 32, a następnie uciekł z tego miejsca pozostawiając na niej leżącego na boku busa. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów, ale to nie jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił, dlatego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

17 listopada / wtorek/ w godzinach porannych dyżurny komendy miejskiej policji w Zielonej Górze otrzymał informację o busie leżącym na boku, na drodze krajowej numer 32. Jak się okazało kierujący busem na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas jezdni, zjechał na pobocze i próbując odzyskać kontrolę nad pojazdem wykonał gwałtowny ruch kierownicą co doprowadziło do przewrócenia busa. Na szczęście z przeciwka nie jechał, żaden pojazd i nie doszło do zderzenia.

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ale nie zastali kierującego. Rozpoczęli więc poszukiwania. Po kilku minutach przy policjantach zatrzymał się kierujący ciężarówką, który poinformował, że ok. 1,5 km od miejsca zdarzenia widział idącego poboczem mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Mundurowi pojechali na wskazane miejsce i zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało, był kierowcą przewróconego busa.

Zatrzymany mężczyzna to 26-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Podczas wyjaśniania wszystkich okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że samochód, którym jechał 26-latek – Mercedes Sprinter – został kilka godzin wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący mężczyzna ma dwa zakazy prowadzenia pojazdów m.in. za wcześniejszą jazdę po alkoholu, a ponadto wstępne badania wykazały, że kierował będąc pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz paserstwa za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Po uzyskaniu wyników badań na obecność środków odurzających w organizmie mężczyzna może także usłyszeć zarzut kierowania pod ich  wpływem.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze który nadzoruje prowadzone w tej sprawie postępowanie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 26-latka. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował mężczyznę na trzy miesiące

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here